Strajk Kobiet. BLOKADA Opola! Miasto stanie? Duże utrudnienia dla kierowców!

2020-10-26 12:20 mgorecki
Strajk Kobiet Opole. Protest w poniedziałek, blokada ulic
Autor: Super Express Strajk Kobiet Opole. Protest w poniedziałek, blokada ulic

Ogólnopolski Strajk Kobiet trwa. Poniedziałek jest kolejnym dniem protestów w całym kraju. Według założeń OSK, w poniedziałek manifestacja przyjmie formę całkowitej blokady miast. W Opolu szykują się kolejne setki protestujących kobiet i mężczyzn. Wiemy, gdzie będą utrudnienia! Już w poniedziałek o 16.00 Strajk Kobiet zaleje Opole, na drogach pojawią się samochody blokujące przejazdy, a na przejściach dla pieszych niewielkie grupki "przechodniów".

Strajki Kobiet na Opolszczyźnie. Ulice trzech miast zapełnione

W Opolu protesty zaczęły się od piątkowego zgromadzenia na placu Wolności. W niedzielny wieczór ponownie zapełniły się ulice Kędzierzyna-Koźla, Kluczborka i Opola: w tym ostatnim protestujący odwiedzili m.in. siedzibę TVP i kurię, gdzie zostawili znicze. Obecni na miejscu mundurowi legitymowali poszczególnych członków. - Kiedy tylko postawiłem znicz, jak kilkanaście innych osób, i zrobiłem pamiątkowe zdjęcie, podbiegł do mnie policjant i zaczął natarczywie wypytywać, czy właśnie postawiłem znicz. Odparłem ze spokojem że tak i spytałem, czy to jakiś problem? Poprosił o dokumenty, a ja o jego, odpowiedział ciszą. Kiedy zapytałem o powód legitymowania, odparł że zaśmiecanie - mówi w rozmowie z Super Expressem Amadeusz, jeden z protestujących.

W nocy z niedzieli na poniedziałek pod dom burmistrza Namysłowa Bartłomieja Stawiarskiego - byłego posła PiS- podeszła liczna grupa manifestantów, którzy protestowali przeciwko wyrokowi TK, ale też podwyżkom kosztów wywozu śmieci i decyzji o przekształceniu praktycznie całego szpitala powiatowego w placówkę obsługującą wyłącznie chorych zakażonych koronawirusem.

Z kolei w Kluczborku na ulice wyszło kilkaset osób, tam policja nie interweniowała.

Strajk Kobiet: w poniedziałek staną ulice Opola!

W mediach społecznościowych OSK - Ogólnopolski Strajk Kobiet - informuje o planowanym proteście w Opolu. W poniedziałek ok. 16.00 protestujący mają zablokować opolskie drogi. Zapowiedziane są spacery z wieszakami, blokady przejść dla pieszych, zakorkowanie miasta poprzez powolne i tłumne przejazdy samochodami wg. przepisów drogowych i z rozklejonymi plakatami, blokowanie dróg rowerowych i regularne prezentowanie transparentów.

Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień m.in.:

- w okolicach ronda,

- przy placu Wolności,

- na Zaodrzu, okolice ul. Spychalskiego, mostu,

- plac Piłsudskiego

Express Biedrzyckiej – Iwona Hartwich: PiS nie cierpi niepełnosprawnych. Trzymam kciuki za kobiety