Strajk Kobiet. Uniwersytet Opolski wreszcie zabiera GŁOS! "Siedzieli cicho, jak mysz pod miotłłą"

2020-10-28 12:04 Michał Górecki
Strajk Kobiet. Uniwersytet Opolski wreszcie zabiera GŁOS! Siedzieli cicho, jak mysz pod miotłłą
Autor: Uniwersytet Opolski Strajk Kobiet. Uniwersytet Opolski wreszcie zabiera GŁOS! Jest decyzja ws. godzin dziekańskich

Strajk Kobiet. Środa jest kolejnym dniem protestów po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zakazu aborcji. Protesty przybierają coraz więcej form: od spacerów, przez absencję w pracy, czy uczelni po wielkie zgromadzenia i manifestacje. Do sprzeciwu obywateli odnoszą się kolejno włodarze miast i... uczelnie! Do tej pory Uniwersytet Opolski po cichu obserwował wydarzenia rozgrywające się na opolskich ulicach. Uniwersytet Opolski zdradził swoje stanowisko w rozmowie z Super Expressem! Sprawdź szczegóły.

Strajk Kobiet. Masowe manifestacje od piątku trwają w całym kraju. Takiej mobilizacji chyba nikt się nie spodziewał! Zobacz odpowiedź prezesa PiS na sytuację w Polsce: Strajk kobiet. Kaczyński przerywa milczenie. Mówi o poważnym przestępstwie [WIDEO].

Internauci dopytują o uczelnię! UO zajmuje stanowisko

W związku z zajęciem stanowiska przez różne uczelnie w wielu miastach Polski - najbliżej m.in. we Wrocławiu - internauci dopytywali o stanowisko Uniwersytetu Opolskiego, który do tej pory konsekwentnie milczał. Super Express ustalił szczegóły!

Uczelnia nie zabierze stanowiska w tej kwestii przez udzielenie godzin dziekańskich, ale umożliwia wszystkim chętnym przedstawienie swojego zdania. Nie udzielamy godzin dziekańskich systemowo, gdyż istnieje część studentów, którzy chcą w tym czasie pobierać naukę, aczkolwiek nie będą wyciągane żadne konsekwencje ani wobec studentów, ani pracowników, którzy nie pojawią się na zajęciach.

- przekazał nam rzecznik UO Maciej Kochański.

Rzecznik wskazał jednocześnie, że studenci medycyny zgłosili się do dziekana z prośbą o otrzymanie godzin dziekańskich, celem wzięcia udziały w protestach i takie rozwiązanie zostało wprowadzone.

Uniwersytet Opolski nie będzie wyciągał konsekwencji wobec studentów, ani pracowników, którzy nie pojawią się na zajęciach ze względu na trwające protesty.

Strajk Kobiet w Opolu. Prezydent "za kobietami"

Przypomnijmy, że ulice Opola wypełniają się niezadowolonymi z wyroku TK opolankami i opolanami. Od piątku trwają regularne protesty. Do sytuacji odniósł się już prezydent miasta (Zobacz więcej: Strajk Kobiet. Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski zabiera głos! PIEKIELNIE mocne słowa! Oberwało się KACZYŃSKIEMU!). W środę zapadła także decyzja o zezwoleniu urzędniczkom i urzędnikom na nieobecność w pracy.

Protest studentów Uniwersytetu Gdańskiego