Strajk Kobiet. Prezydent Opola chwali POLICJĘ, a protesty nie gasną! "Bądźmy głośno"

2020-10-28 10:48 mgorecki
Strajk Kobiet: Prezydent Opola chwali pracę policji! Ile mandatów?
Autor: OSK Opole Strajk Kobiet: Prezydent Opola chwali pracę policji! Ile mandatów?

Strajki, protesty i manifestacje na ulicach, a w Sejmie starcia jakich dawno nie widzieliśmy. Kurz po protestach w Opolu nie opada, dzień po dniu planowane są kolejne wystąpienia Kiedy ulice Opola zalewane są rozwścieczonymi wyrokiem Trybunały Konstytucyjnego kobietami i mężczyznami, Arkadiusz Wiśniewski chwali pracę opolskiej policji. Do ilu zatrzymań doszło na protestach w Opolu? Ile wystawiono mandatów? Sprawdziliśmy!

Strajk Kobiet nieustannie przybiera na sile w całym kraju. W największych polskich miastach od tygodnia protestują tysiące - oburzonych wyrokiem TK - ludzi. Opole już od piątku 23 października dołączyło do sprzeciwu.

Zobacz więcej: "Opole też wku*****e!" Strajk Kobiet w Opolu. Musiała interweniować POLICJA! "Zgorszenie" [WIDEO]

Strajk Kobiet w Opolu. Prezydent chwali pracę policji za... POWŚCIĄGLIWOŚĆ!

Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola, dołączył do grona samorządowców, którzy otwarcie zabrali głos w sprawie protestów na ulicach swoich miast. W mocnych słowach skrytykował wyrok Trybunały Konstytucyjnego, oberwało się też... prezesowi PiS! Zobacz odpowiedź prezydenta na Strajk Kobiet.

Szóstego dnia protestów, włodarz pochwalił także opolską policję. - [...] Trwający kryzys wymaga dodatkowego zaangażowania ze strony policji i straży miejskiej. Straż decyzją wojewody przeszła pod komendę powiatowej policji. Poprosiłem jednak komendanta naszej straży, aby strażnicy miejscy brali udział wyłącznie w działaniach antycovidowych. I tak też będzie się działo. Wysoko oceniam dotychczasową pracę Opolskiej Policji. Jej powściągliwość i panowanie nad trudną sytuacją. Bardzo serdecznie za taką postawę dziękuję! - czytamy we wpisie prezydenta w mediach społecznościowych.

Cały wpis prezydenta Opola znajdziesz w jego mediach społecznościowych, TUTAJ.

Strajk Kobiet w Opolu. Ile mandatów wystawiono przez siedem dni?

Protesty w Opolu od początku przybrały raczej pokojową i nieinwazyjną formę. We wtorek pod katedrą zebrała się grupa obrońców kościołów, która ostatecznie nie miała czego bronić, bo protest ominął świątynie. Niemniej, przy każdym zgromadzeniu tłumnie organizuje się także policja. Mandaty posypały się w poniedziałek, kiedy podjęto 12 postępowań mandatowych.

Jak przekazuje mł. asp. Agnieszka Nierychła, rzecznik prasowa opolskiej policji, mandaty dotyczyły naruszania obostrzeń sanitarnych i używania wulgaryzmów. Skierowano też wnioski o ukaranie do sądu. To wszystko. Od poniedziałku nie wystawiono żadnych mandatów na uczestników protestów. Z jednym ze spisywanych rozmawialiśmy przy okazji wtorkowego protestu. Relację znajdziesz TUTAJ.

Na środę (28 października) planowane są kolejne protesty. Tym razem OSK zapowiada spacer przez całe miasto. - o 17:00 zbieramy się na stałym miejscu (baba na byku) (pl. Wolności - red.) i stamtąd ruszymy na spontaniczny spacer po mieście. Jak zawsze parasole, transparenty, wieszaki! Bądźmy głośno, bębny, garnki, trąbki itp...zróbmy hałas. Niech inni usłyszą, że idziemy! Dajmy im szansę dołączyć! [...] - czytamy.

Opole. Strajk Kobiet zakończony kontrmanifestacją. Opolanie zgłosili "Zgorszenie"