Opole: Strajk Kobiet znów zaleje ulice? Fundacja PRO - Prawo do Życia zapowiada pikietę! [ZDJĘCIA]

2020-10-27 13:24 mg
Strajk Kobiet: Zablokowane Opole! Masowe protesty na ulicach [ZDJĘCIA]
Autor: OSK Opole

Strajk kobiet opanował już niemal całą Polskę. Emocje rosną i nic nie wskazuje na to, żeby szybko opadły. We wtorek (27.10.2020) kolejne miejscowości dołączają do protestów. W manifestacjach, oprócz oburzonych zakazem aborcji pań, biorą udział również panowie. Strajk kobiet we wzmożonej formie trwa od minionego czwartku. Pierwsze protesty zaczęły się chwilę po ogłoszeniu decyzji Trybunału Konstytucyjnego ws. zakazu aborcji, a obecnie w całym kraju sprzeciw manifestują już tysiące osób. We wtorek (27 października) przez Opole po raz kolejny przejdą tłumy manifestujących.

Strajk Kobiet trwa. Kolejne protesty w Opolu: [Wtorek 27.10.2020 r.]

Do tej pory opolanie - po wyroku TK ws. aborcji - wychodzili na ulice już kilkakrotnie, a obok nich mieszkańcy Kluczborka, Namysłowa czy Kędzierzyna-Koźla. Po poniedziałkowej blokadzie centrum miasta opolski oddział Ogólnopolskiego Strajku Kobiet zapowiada kontynuację.

We wtorek (27 października) możliwe kolejne utrudnienia na opolskich ulicach. - [...] Pogoda nas nie będzie dzisiaj rozpieszczać więc koło 18 weźcie parasolki, transparenty, znicze. Pospacerujemy sobie trochę pooglądać parę zabytków i miejsc, które nie przypadły nam do gustu (nic nie dewastujemy!) - czytamy w ogłoszeniu OSK. Aktywistki przypominają o obowiązku zasłaniania ust i nosa i zachowaniu odstępu. Dodają też, że spotkanie z transparentami nie jest manifestacją, ani protestem. - Nie będzie to zgromadzenie, demo ani protest tylko zwyczajny spacer kilku znajomych podczas, którego stosujemy się do obecnie panujących zasad bezpieczeństwa - czytamy.

Początek "spotkania" planowany jest ok. 18.00 w okolicach placu Wolności.

Zobacz więcej: "Opole też wku*****e!" Strajk Kobiet w Opolu. Musiała interweniować POLICJA! "Zgorszenie" [WIDEO]

Strajk Kobiet w Opolu: Fundacja PRO zapowiada pikietę

Fundacja Pro Prawo do życia w mediach społecznościowych przekazało, że we wtorek ok. 17.30 pod Centrum Ginekologii, Neonatologii i Położnictwa, od strony ul Reymonta w Opolu odbędzie się pikieta wraz z modlitwą i transparentami. Na Twitterze na informację fundacji odpowiedzieli głównie opolanie biorący udział w spotkaniach "Strajku Kobiet".

"Wpadniemy!" - piszą internauci. Warto przypomnieć, że przy ostatniej konfrontacji w piątek (23 października) część opolan zgłosiła "zgorszenie" podobnymi transparentami, które w efekcie szybko zniknęły.

Arkadiusz Wiśniewski odpowiada na Strajk Kobiet! PIEKIELNIE mocne słowa! Oberwało się KACZYŃSKIEMU!

Express Biedrzyckiej - Artur Dziambor: Nie zgadzam się z Bosakiem ws. aborcji