Sześciu mężczyzn doprowadziło do śmierci młodej kobiety. Dławiła się własnymi wymiocinami / Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Shutterstock Sześciu mężczyzn doprowadziło do śmierci młodej kobiety. Dławiła się własnymi wymiocinami / Zdjęcie ilustracyjne

Piła alkohol na czas, zmarła straszną śmiercią. Sześciu mężczyzn ją nagrywało. Patrzyli, jak umiera

2022-06-29 10:40

Prokuratura zdradza pierwsze kulisy śledztwa dotyczącego okropnej śmierci 37-letniej kobiety w Bażanach, niewielkiej miejscowości pod Kluczborkiem (woj. opolskie). W prokuratorskich aktach jest sześcioro podejrzanych. To młodzi mężczyźni w wieku od 19 do 22 lat. To prawdopodobnie w wyniku ich "zabawy" kobieta zmarła, dławiąc się własnymi wymiotami.

Do wydarzeń opisywanych przez prokuraturę doszło w sobotę, 18 czerwca br., w Bażanach, niewielkiej wiosce pod Kluczborkiem w województwie opolskim. Po tym, jak partner 37-letniej kobiety znalazł ją martwą w mieszkaniu, wszczęto śledztwo. Okazuje się, że kobieta zmarłą w imię... "trudnej do zrozumienia formy rozrywki młodych ludzi".

Cztery butelki taniego wina. Kiedy zaczęła dławić się własnymi wymiotami, oni uciekli

Z akt wynika, że 37-latka miała problemy alkoholowe. Sześcioro młodych mężczyzn (19-22 l.) miało o tym wiedzieć i w sobotę 18 czerwca przynieść kobiecie cztery butelki taniego wina, które miała wypić... "jak najszybciej".

Cała szóstka podejrzanych w sprawie miała dopingować 37-latkę, nagrywając ją telefonem. Kiedy kobieta straciła przytomność i zaczęła dławić się własnymi wymiotami, oni po prostu uciekli.

Polecamy: Trzy młode kobiety rzuciły się na 21-latke! Były wyjątkowo brutalne

Demolka w centrum Warszawy. Wszystko się nagrało

Następnego dnia rano 37-latkę odnalazł jej życiowy partner - leżała w pozycji, w której straciła przytomność. "Na podstawie wyników sekcji zwłok stwierdzono, że przyczyną śmierci kobiety było zadławienie treścią żołądkową" - podaje Prokuratura Okręgowa z Opola.

Zobacz też: W centrum Opola polała się krew! Ukrainiec zmasakrował Gruzina. Zabił już wcześniej?!

Tragiczna śmierć 37-latki w Bażanach. Na pomysł wpadli we dwóch

Śledztwo ujawniło, że pomysłodawcami śmiertelnego pomysłu miało być dwóch z sześciu podejrzanych (prokuratura nie precyzuje wieku). Usłyszeli oni już zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci. Reszta mężczyzn odpowie za "narażenie pokrzywdzonej na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz nieudzielenie pomocy osobie znajdującej się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty zdrowia". Za kratki - jak dotąd - na trzy miesiące trafił tylko Robert W. (22 l.), najpewniej jeden z inicjatorów "zabawy". Pozostali mają dozór policji i zakaz opuszczania kraju. Ustaliliśmy, że wszyscy są mieszkańcami powiatów oleskiego, kluczborskiego i opolskiego. Grozi im od 3 do 5 lat więzienia.

Sonda
Czy da się bawić bez alkoholu?