TAK się żyło bez maseczek! Wtedy opolanie nie musieli się martwić epidemią! [ZDJĘCIA]

2020-10-20 14:47
Świat sprzed pandemii. Wtedy nie myśleliśmy o zarazie [ZDJĘCIA]
Autor: NAC

Koronawirus przewrócił nasze życia do góry nogami. Przedsiębiorcy kalkulują straty, pracownicy coraz częściej przyzwyczajają się do home office, a strefa żółta i czerwona bezlitośnie punktuje kolejne regiony. Codzienne raporty Ministerstwa Zdrowia nie napawają optymizmem, a prognozy ekspertów wręcz przerażają. W tym czasie sięgnęliśmy do Narodowego Archiwum Cyfrowego, żeby przypomnieć, jak wyglądało Opole pozbawione smutnej świadomości pandemii na wiele lat przed jej początkiem! Zobacz Opole z lat 70. na starych fotografiach!

Kiedy druga fala koronawirusa przechodzi przez cały kraj, część z nas po raz kolejny w tym roku zamknęła się w czterech ścianach, a perspektywa jesiennych i zimowych wyjazdów powoli dogasa, postanowiliśmy przejrzeć Narodowe Archiwum Cyfrowe w poszukiwaniu oddechu od otaczających nas problemów.

Zebraliśmy zdjęcia, przedstawiające wycinki życia społecznego w Opolu z lat 1972-1980. Zobacz, jak wyglądało wtedy Opole, w którym mieszkańcy nie musieli myśleć o wszechobecnej pandemii groźnego wirusa.

Sonda
Jak oceniasz działania rządu ws. walki z epidemią koronawirusa?
Express Biedrzyckiej - Marek Balicki: Trzeba zamknąć cmentarze 1 listopada