TAK widać pieszego bez odblasków na drodze! WSTRZĄSAJĄCE nagranie od kierowcy! [WIDEO]

2019-12-13 14:59 Michał Górecki
Pieszy jest niemal niewidoczny na nagraniu
Autor: opolska.policja.gov Kierowca dostrzegł go dopiero w połowie pasów, mimo że mężczyzna ma jasną kurtkę

Policjanci z Opola zaprezentowali nagranie, które zarejestrował jeden z kierowców w centrum Opola. W tym roku w regionie opolskim doszło do 85 wypadków z udziałem pieszych, opublikowane nagranie nie pozostawia złudzeń: nieoznakowany pieszy jest niewidoczny!

Policjanci z Opola otrzymali nagranie od kierowcy. Materiał zarejestrowany w centrum miasta nie pozostawia złudzeń, co do widoczności na drodze. Pogoda i pora roku nie sprzyjają, nawet delikatny deszcz potrafi znacznie zmniejszyć widoczność na drogach, zwłaszcza po zmroku.

Statystyki są tragiczne

Policjanci przypominają, że tylko w tym roku na Opolszczyźnie, w 85 wypadkach z udziałem pieszych, 13 z nich zginęło.

Mokre ulice i szybki zmrok powodują, że nawet najmniejsze opady skutecznie utrudniają kierowcom zachowanie bezpieczeństwa. Na nagraniu widać, że pieszy staje się widoczny dla kierującego dopiero w połowie pasów, niemalże wyrastając spod ziemi!

"Zachęcamy również wszystkich pieszych i rowerzystów do noszenia odblasków. Przepisy nakładają obowiązek korzystania z elementów odblaskowych po zmroku, poza terenem zabudowanym, warto jednak korzystać z nich również w mieście i w ciągu dnia" - apelują policjanci.

Odblaski pozwalają kierowcom dostrzec pieszego już z ponad 100 metrów.