Śnieżyca, zima

i

Autor: Pexels Czy zima 2022/2023 będzie sroga? Prognozy długoterminowe niepokoją.

Tym razem zima nie zaskoczy drogowców?! GDDKiA Opole: "Co roku chcemy..."

2022-10-12 9:47

Zima na polskich drogach urosła do rangi symbolu, niestety - symbolu bezradności. Hasło o zimie, która rokrocznie zaskakuje kierowców niestety ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. Tym razem będzie inaczej? Opolski oddział GDDKiA deklaruje, że robi wszystko, by przygotować się już do końca października.

Zima 2022/2023. Jesień w pełni, ale służby już przygotowują się do mrozów i śniegu, choć tego - według najnowszych prognoz synoptyków - raczej nie powinniśmy się spodziewać. Przypomnijmy, że mityczne problemy ze śniegiem i utrzymaniem infrastruktury drogowej w gotowości dotyczą bezpośrednio Opola - przykładowo, w minionym sezonie MZD zaczęło naliczanie kar wykonawcom, bo mieszkańcy wciąż skarżyli się na złe warunki.

Prognoza pogody na zimę

W tym roku, przynajmniej na drogach pod kuratelą GDDKiA, powinno być spokojnie. Kierownictwo oddziału deklaruje pełną gotowość i brak problemów. Dostawy soli drogowej są realizowane od przełomu maja i kwietnia, więc nie powinno jej na opolskich drogach zabraknąć. W razie dużych mrozów GDDKiA ma jeszcze zapewniony chlorek wapnia. - Co roku chcemy być przygotowani już w październiku - mówi z kolei cytowany przez Radio Opole dyrektor oddziału, Rafał Pydych.

Zima. Tak wyglądała w Opolu rok temu! Zobacz WIDEO

Opole przegrywa z zimą. MZD zapowiada kary finansowe

Według zapewnień, jeszcze w październiku służby przeprowadzą przeglądy sprzętu drogowego.