Uwaga, kierowcy! Na opolskich drogach mnóstwo policji! Gdzie?

2021-07-28 8:38
Martwy mężczyzna przy drodze Konotop-Lubiatów (woj. lubuskie). Policja z Nowej Soli prowadzi poszukiwania
Autor: pixabay.com/zdjęcie poglądowe Martwy mężczyzna przy drodze Konotop-Lubiatów (woj. lubuskie). Policja z Nowej Soli prowadzi poszukiwania

W środę (28.07.21 r.) policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”, choć - jak zdradzają mundurowi - tego dnia skupią się nie tylko na prędkości. Gdzie dzisiaj będą patrole policji? Gdzie można spodziewać się kontroli na opolskich drogach?

Kaskadowy pomiar prędkości w środę 28.07.21 r. Gdzie będą patrole?

Dziś policja prowadzi ogólnopolskie działania kaskadowego pomiaru prędkości. Mówiąc wprost, to akcja polegająca na kontroli kierowców w kilku punktach na wybranym odcinku drogi w tym samym czasie. Kaskadowy pomiar prędkości to nie odcinkowy pomiar prędkości. Takie rozwiązania są odpowiedzią policji na przyzwyczajanie się kierowców do choćby fotoradarów; częstą praktyką jest zwalnianie na kontrolowanym odcinku i przyspieszanie po jego zakończeniu.

Zobacz też: Opole. Potężne utrudnienia w centrum miasta. Zobacz je z drona! Jak długo potrwają? [WIDEO]

Policja zatrzymała bandytę, który rozjeżdżał ludzi w BMW

Kaskadowy pomiar prędkości. Jak to będzie wyglądało?

Zazwyczaj na konkretnym odcinku drogi pojawia się jeden radiowóz, który dokonuje punktowej kontroli. Podczas tej akcji kaskadowego pomiaru prędkości będzie inaczej - punktów kontroli prędkości na wybranej drodze jest więcej. Wtedy kierowca, który minie pierwszy punkt, za chwilę zostanie sprawdzony przez kolejnych policjantów. W tym przypadku przyspieszanie po pierwszej kontroli skończy się mandatem.

Kaskadowy pomiar prędkości w województwie opolskim. Gdzie będą patrole?

Dziś patrole będą prowadzone w miejscach, w których najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość. Gdzie będą kontrole w województwie opolskim? Z dużym prawdopodobieństwem, w tych miejscach:

  • Skrzyżowanie ul. Plebiscytowej i ul. Ozimskiej w Opolu,
  • skrzyżowanie ul. Powstańców Warszawskich i ul. Luboszyckiej,
  • skrzyżowanie ul. Wojska Polskiego i ul. Niemodlińskiej,
  • skrzyżowanie ul. Nysy Łużyckiej z ul. Wrocławską,
  • skrzyżowanie ul. Nysy Łużyckiej z ul. Książąt Opolskich.

Poza skrzyżowaniami w Opolu, policjanci mogą też kontrolować prędkość na najbardziej ryzykownych odcinkach dróg krajowych przebiegających przez woj. opolskie. To np. DK 11, czy  DK 46. Najniebezpieczniejsze drogi z opolskiego znajdziesz poniżej.

Najniebezpieczniejsze drogi na Opolszczyźnie. Tu ginie najwięcej ludzi!