W Opolu zaroi się od MIKOŁAJÓW! Przemarsz, tańce i...zbieranie pieniędzy

2019-12-06 8:55 Marcin Michalski/MG
Marsz Mikołajów Opole
Autor: www.opole.pl Marsz Mikołajów w Opolu szósty

W niedzielę (8 grudnia) w Opolu zaroi się od Mikołajów. Przemaszerują z Placu Wolności na rynek, będą tańczyć i zbierać pieniądze dla Oddziału Chirurgii Dziecięcej Szpitala Uniwersyteckiego. To już szósta edycja happeningu.

- Chcemy poprawić jakość pobytu naszych małych pacjentów. Zbieramy środki, aby zakupić materiały do pomalowania sal, żeby były bardziej kolorowe, może bajkowe. Te sale pomalują uczniowie Technikum Budowlanego w Opolu - mówi Marek Łabno, organizator Marszu Mikołajów.

Co roku w mikołajowych strojach maszeruje nawet kilkaset osób. Oprócz tradycyjnej parady, która wyruszy z Placu Wolności na opolski Rynek, organizatorzy przygotowali szereg atrakcji i konkursów z nagrodami, m.in. konkurs na najdłuższą prawdziwą brodę, czy na najlepszy strój Świętego Mikołaja.

Zbiórka Mikołajów na Placu Wolności w niedzielę o 17:00.

Brody, brodami. Jest też coś dla Pań

- Panie były troszeczkę zawiedzione, informacja żeby zapuściły (brodę - red.) raczej nie wchodziła w grę...ale Panie macie piękne włosy! Niektóre przepiękne warkocze. Co roku będziemy mieli konkurs na najdłuższy warkocz dla Pań - zapowiada organizator.