Zimowa atrakcja za darmo! Gmina szykuje dla mieszkańców prezent od Mikołaja

2019-11-20 11:33
Lodowisko
Autor: Pixabay Start inwestycji już 6 grudnia!

Sztuczna tafla lodu, wypożyczalnia sprzętu, drewniane budki, oświetlenie, nastrojowa muzyka i świąteczny klimat - wszystkie te atrakcje już niedługo w Lewinie Brzeskim. Miasto ruszyło z przetargami, żeby Rynek Główny zachwycał.

Redakcja Brzeg24 przypomina, że w ubiegłym roku miasto zakupiło nie tylko sztuczne lodowisko, ale również maszynę do pielęgnacji tafli oraz 50 par łyżew. Te ostatnie podobno wciąż będzie można bezpłatnie wypożyczyć.

Tak jak w przypadku opolskiego lodowiska, to w Lewinie Brzeskim również cieszyło się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców w poprzednim sezonie zimowym.

- Obiekt cieszył się dużym zainteresowaniem w sezonie zimowym 2018/19, dlatego już ogłosiliśmy przetarg na montaż i uruchomienie sztucznego lodowiska w tym roku. Jeśli wszystko się uda, to być może już 6. grudnia mieszkańcy będę mogli z niego korzystać - przytacza słowa Artura Kotara, burmistrza Lewina Brzeskiego, lokalna redakcja.

Wszystko za darmo i jeszcze rozbudowa!

Plany burmistrza sugerują, że to nie koniec. Lodowisko czeka m.in. rozbudowa infrastruktury. Ta będzie musiała poczekać jeszcze kilka lat, aż upłynie tzw. karencja, bo zakup zimowej infrastruktury był współfinansowany ze środków unijnych. Po tym terminie, tafla lodowiska ma się jeszcze rozrosnąć.