Teorie spiskowe. Znasz NAJPOPULARNIEJSZE z nich? Sprawdź się! [QUIZ]

2020-05-27 18:00 Mgorecki
Teorie Spiskowe QUIZ
Autor: Larisa-K/Pixabay.com/Zdjęcie poglądowe Teorie Spiskowe QUIZ

Teorie spiskowe niezmiennie zapładniają naszą fantazję. W czasach epidemii koronawirusa również ich nie brakuje. Jedni parskną śmiechem, inni - traktują bardzo poważnie. Sprawdź się, odpowiadając na pytania z quizu! Czy kojarzysz najpopularniejsze wydarzenia i związane z nimi teorie spiskowe?

Teorie spiskowe towarzyszą nam od dawna. Według oficjalnej definicji, biorą się z przeświadczenia o spisku, czyli "zakamuflowanej działalności grupy osób, które rzekomo zawarły tajne porozumienie dla osiągnięcia jakiegoś celu [...]". Większość badań na ich temat przeprowadzono w latach 90. XX wieku. I choć dziś, nieco zeszły już z nagłówków, wciąż rozpalają niesamowite emocje!

Teorie spiskowe: Najważniejsze te 5 składników!

Oficjalnie, mówi się, że do zaistnienia teorii spiskowej potrzebnych jest 5 składników, z których składa się każda teoria:

  • oficjalna wersji wydarzeń, którą następnie teoria spiskowa może obalić,
  • wszystkie dotyczą grupy ludzi,
  • działań prowadzonych w tajemnicy,
  • mają na celu zmienić pewne instytucje,
  • ukryć prawdę lub zapewnić komuś zyski oraz dotyczą działań, które prowadzone są kosztem ogółu.

Teorie spiskowe dotyczą pewnych grup, ważnych wydarzeń, śmierci znanych osób czy kryzysów i...epidemii. Również podczas epidemii SARS-COV-2 nie brakuje teorii spiskowych. Sprawdź, czy znasz te najpopularniejsze!

QUIZ: Teorie Spiskowe