79 pedagogów nagrodzonych przez prezydenta Płocka

2019-10-10 20:28 Michał Michalak/plock.eu
79 osób nagrodzonych przez prezydenta Płocka
Autor: Fot. Urząd Miasta Płocka Prezydent Andrzej Nowakowski wręcza nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Choć Dzień Edukacji Narodowej dopiero w poniedziałek, to pracownicy oświatowi z Płocka obchodzili go już w czwartek w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2, otrzymując z rak prezydenta Andrzeja Nowakowskiego dyplomy i kwiaty oraz nagrody pieniężne.

Spośród wszystkich wyróżnionych tylko dwoje, tj. Anna Siekierska z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia oraz Robert Kowalski ze Specjalny Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2, otrzymało nagrody I stopnia w wysokości 5,4 tys. złotych brutto, natomiast pozostałym przypadły w udziale nagrody II stopnia opiewające na 3,3 tys. złotych brutto.

W gronie wyróżnionych są: pracownicy miejskich przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych, szkół specjalnych i placówek wychownania szkolnego oraz jedenaścioro dyrektorów wybranych z nich.

W trakcie uroczystości pożegnano także odchodzącego na emeryturę Marka Bębenistę, dyrektora Wydziału Edukacji i Kultury Urzędu Miasta Płocka przez ostatnie 8 lat, który pracował również jako nauczyciel i pedagog.