Ponad 8 mln złotych na remont ważnej drogi w powiecie płockim

i

Autor: Urząd Marszałkowski w Warszawie Władze województwa i powiatu na konferencji prasowej poświęconej inwestycji

Ponad 8 mln złotych na remont ważnej drogi w powiecie płockim

2019-10-09 11:55

Chodzi o liczący ponad 7,5 kilometra odcinek Szumanie-Bielsk, który otrzyma dofinansowanie ze środków unijnych i budżetu państwa - mieszkańcy pobliskich terenów czekali na jego modernizację kilkadziesiąt lat.

Umowę w tej sprawie podpisali marszałkowie województwa mazowieckiego: Adam Struzik i Wiesław Raboszuk oraz starosta płocki Mariusz Bieniek i wicestarosta Iwona Sierocka.

Za kwotę ponad 8 mln złotych, z czego ponad 7,6 mln to dofinansowanie, droga Szumanie-Bielsk będzie rozbudowana i przebudowana, a jej obecna nawierzchnia zostanie wyrównana i poszerzona do szerokości 6 metrów. Ponadto modernizacja czeka dwa mosty w miejscowościach Siemienie i Giżyn oraz skrzyżowanie z drogą wojewódzką. Projekt zakłada również naprawę nawierzchni istniejących skrzyżowań i zjazdów, odwodnienie jezdni i uporządkowanie poboczy; pojawią się też nowe bariery ochronne.

Remont drogi rozpocznie się już w najbliższy piątek i powinien się zakończyć w przyszłym roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają