ALARM BOMBOWY w Płocku: Są nowe fakty!

2019-12-10 12:46 Michał Michalak
ALARM BOMBOWY w Płocku: Są nowe fakty!
Autor: Zespół Szkół nr 5 w Płocku Alarm bomowy ogłoszono w Zespole Szkół nr 5 w Płocku

We wtorek rano na adres mailowy szkoły wpłynęła informacja, że o godz. 11 wybuchnie w niej bomba. Z placówki ewakuowano 759 osób, które na czas akcji przeniosły się do Kościoła Świętego Krzyża na Podolszycach Północ. Na miejscu przyjechały wszystkie służby ratownicze, w tym pirotechnicy. Ci ostatni przeszukali budynek w poszukiwaniu ładunku wybuchowego, ale niczego nie znaleźli.

Jak informuje Krystyna Kowalska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku, akcja służb ratowniczych już się zakończyła. Byli wśród nich pirotechnicy, którzy przeszukali budynek Zespołu Szkół nr 5 w poszukiwaniu bomby. Zgodnie z informacją, która trafiła na adres mailowy szkoły, ładunek miał eksplodować o godz. 11, więc teraz wiadomo już, że był to fałszywy alarm.

Z placówki ewakuowano 759 osób, które przeniosły się do Kościoła Świętego Krzyża na Podolszycach Północ. Cześć z nich zdążyła już jednak opuścić świątynie, bo dzieci odbierają już ich rodzice.

Ledwie dwa tygodnie temu miała miejsce podobna sytuacja, ale ofiarą alarmu bombowego padła wtedy Mazowiecka Uczelnia Publiczna w Płocku. O sprawie pisaliśmy TUTAJ.