Aligatorzyca Marta z ZOO Płock skończyła 90 lat! To najstarsze zwierzę w Europie! [WIDEO, ZDJĘCIA]

2020-06-01 10:50

W sobotę aligatorzyca Marta skończyła 90 lat! Jest to najstarsze zwierzę spośród żyjących w ogrodach zoologicznych w Europie. Marta mieszka w zoo w Płocku. Z okazji urodzin jubilatka otrzymała w prezencie tort. Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku opublikował na swym profilu na Facebooku film z urodzinowych uroczystości.

Jak informuje Krzysztof Kelman, dyrektor płockiego zoo, w tym roku uroczystość 90. urodzin Marty, ze względu na stan epidemii koronawirusa, odbyła się w wąskim gronie pracowników ogrodu.

- Niestety, tym razem na urodzinowe przyjęcie nie mogliśmy zaprosić gości, w tym zwłaszcza dzieci, jak to było w latach poprzednich. Podczas skromniejszej niż zazwyczaj uroczystości jubilatka otrzymała oczywiście tort, składający się z ryb i mięsa wołowego, czyli z jej ulubionych przysmaków, i została nakarmiona. Życzyliśmy Marcie nie stu, a dwustu lat życia” – powiedział PAP Krzysztof Kelman.

Przypomnijmy, Marta, samica aligatora missisipijskiego, wykluła się w 1930 r. w nieistniejącym już ogrodzie Reptile Jungle w Slidell w stanie Luizjana. Do płockiego zoo trafiła 19 sierpnia 1960 r. razem z samcem Pedro.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj
Dzielnicowy z Płońska podjął wyzwanie #Hot16Challenge2!