Będą się uczyć pomagania prawdziwym pacjentom na fantomach ludzi

2019-10-09 14:00

Takie zadania czekają na studentów Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku, która pochwaliła się uruchomieniem Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej - w jego otwarciu wziął udział minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski.

W skład centrum wchodzi 5 sal: pracownia umiejętności technicznych, sala opieki pielęgniarskiej wysokiej wierności z pomieszczeniem kontrolnym, ALS, debriefingu oraz OSCE, z których każda wyposażona jest w monitoring audiowizualny umożliwiający bieżącą kontrolę oraz sterowanie przebiegiem zajęć i ich nagrywanie. Wszystko w jednym celu.

- Nauczanie na bazie realistycznych scenariuszy, w odpowiednio wyposażonym w trenażery i symulatory wysokiej wierności MCSM pozwoli na przekazywanie wiedzy i zdobywanie przez studentów umiejętności opartych o najnowsze osiągnięcia medyczne. Jednocześnie ochroni pacjentów przed niepotrzebnym ryzykiem - mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Maciej Słodki, rektor Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku.

Otwarcie centrum docenia także minister Szumowski.

- Żeby mieć wykwalifikowaną kadrę, ważny jest nowoczesny system kształcenia, dlatego otwieramy Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej, które ma zapewnić studentom najwyższej jakości szkolenie praktyczne.

Otwarcie Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej to część projektu ,,Symulacje medyczne drogą do poprawy jakości kształcenia na kierunku Pielęgniarstwo w PWSZ (poprzednia nazwa uczelni - przyp.red.) w Płocku”, który jest finansowany ze środków unijnych - jego wartość to ponad 2,5 mln złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają