Bezdomni w Płocku - straż miejska czuwa

i

Autor: Straż Miejska w Płocku

Bezdomni w Płocku - straż miejska czuwa

2019-10-11 9:57

Niskie temperatury to sygnał dla Straży Miejskiej w Płocku, by zainteresować sie losem osób bezdomnych. Cześć z nich nie szuka pomocy w MOPS-ie, ale sama próbuje się ogrzać w pustostanach i działkowych altanach, co czasem prowadzi do problemów.

Rejonowi straży miejskiej rozpoczęli już sprawdzanie wszystkich miejsc na terenie miasta, gdzie mogą przebywać bezdomni.

- Zadaniem funkcjonariuszy jest powiedzieć im, gdzie mogą się schronić w czasie nie najlepszej pogody, ewentualnie jak uzyskać inną pomoc - wyjaśnia rzecznik Straży Miejskiej w Płocku Jolanta Głowacka. - Najczęściej kierujemy ich do ogrzewalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej lub noclegowni dla bezdomnych mężczyzn. Poza tym informujemy właścicieli posesji, gdzie chowają się bezdomni, by starali się je jak najlepiej zabezpieczać, niejako zmuszając ich do korzystania z pomocy, jaką oferuje MOPS.

W trakcie takich działań powstaje też specjalna mapa, by strażnicy mogli jak najszybciej zlokalizować osoby mogące potrzebować pomocy w przyszłości.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają