Bezrobocie w Płocku wyższe niż w Polsce i w woj. mazowieckim! Pracy nie mają w większości kobiety

2021-03-02 10:11 Michał Michalak
Bezrobocie w Płocku wyższe niż w Polsce i w woj. mazowieckim! Pracy nie mają w większości kobiety
Autor: tortugadatacorp/cc0/Pixabay.com Bezrobocie w Płocku wyższe niż w Polsce i w wojeództwie mazowieckim. W Miejskiem Urzędzie Pracy na koniec stycznia br. zarejestrowanych było 4 607 osób

Bezrobocie w Płocku wyższe niż w Polsce i w województwie mazowieckim - tak wynika z danych Miejskiego Urzędu Pracy. Na koniec stycznia br. było w nim zarejestrowanych 4 607 osób, z czego większość to kobiety. Licząc od marca 2020 r. tj. od momentu pojawienia się koronawirusa w Polsce, w Płocku przybyło 553 bezrobotnych. Rok temu o tej samej porze stopa bezrobocia w mieście wynosiła 6,4 wobec 7,3 procent obecnie.

Bezrobocie w Płocku wyższe niż w Polsce i w woj. mazowieckim! Pracy nie mają w większości kobiety

Jak informuje Portal Płock, bezrobocie w Płocku jest wyższe niż w Polsce i w województwie mazowieckim. Na koniec stycznia br. w Miejskim Urzędzie Pracy zarejestrowanych było 4 607 osób, z czego większość, bo ponad 60 procent, to kobiety. To oznacza, że stopa bezrobocia w Płocku wynosi 7,3 procent - w tym samym czasie w Polsce było to średnio 6,5, a w województwie mazowieckim - 5,3.

Czytaj też: Płock. Kierowca autobusu w szpitalu, po tym jak uderzył go pasażer! Prosił go, by ściszył muzykę

Jak informuje Portal Płock, od marca 2020 r. w Płocku, tj. od momentu pojawienia się koronawirusa w Polsce, przybyło 553 bezrobotnych. Rok temu o tej porze pracy szukało 4 054 osoby. Biorąc pod uwagę obecne dane, niespełna 60 procent z grona 4 607 osób pozostających bez pracy to długotrwale bezrobotni. Przeszło 1 200 z zarejestrowanych w Miejskim Urzędzie Pracy w Płocku to ludzie powyżej 50. roku życia., a niespełna 1 000 z nich nie ukończyło 30 lat. Ponad 900 to bezrobotni bez żadnych kwalifikacji zawodowych, a przeszło 800 osób z prawie 5-tysięcznego grona zostało zakwalifikowanych jako niemające doświadczenia zawodowego.

Czytaj też: Płock. 19-latka zginęła pod kołami szynobusa. Zostawiła list pożegnalny

Płock. Zakładka cenniejsza niż książka Remigiusza Mroza? Między kartkami było TO! [ZDJĘCIA] 

Protest hotelarzy w Warszawie
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE