Szaleniec z Płocka CHCIAŁ WYSADZIĆ 11-piętrowy blok! Trotyl był WSZĘDZIE [AUDIO, ZDJĘCIA]

2019-11-15 15:59
Chciał wysadzić w powietrze swoje mieszkanie. Rzecznik CBŚP o zatrzymanym z Płocka
Autor: Kacper Klonowski Niebezpieczne substancje odkryto najpierw w mieszkaniu zatrzymanego przy ul. Kossobudzkiego w Płocku.

Na to wskazują dowody zgromadzone przez Centralne Biuro Śledcze Policji. Jak informuje rzecznik CBŚP Iwona Jurkiewicz, gdyby nie zatrzymano mężczyzny, mogło dojść do ogromnej tragedii.

Jak informuje zastępca Prokuratora Okręgowego w Płocku Monika Mieczykowska, w czasie przeszukania należącej do mężczyzny działki śledczy odkryli 25 litrów kwasu azotowego stężonego i 30 mililitrów kwasu dymiącego azotowego. Każda z tych substancji mogła posłużyć do wytworzenia heksogenu, czyli jednego z najsilniejszych materiałów wybuchowych kruszących. Z kolei ich połączenie pozwoliłoby na otrzymanie nitroglikolu. To również materiał wybuchowy.

Niebezpieczne substancje znaleziono także w mieszkaniu zatrzymanego przy ul. Kossobudzkiego w Płocku. Część z nich trzymał w lodówce. Jak dodaje rzecznik CBŚP Iwona Jurkiewicz, wszystko wskazuje na to, że mężczyzna planował wysadzenie swojego mieszkania w powietrze.

Okazało się, że w mieszkaniu znajduje się duża ilość materiałów wybuchowych i są one przygotowane do detonacji – mówi rzecznik CBŚP, Iwona Jurkiewicz w rozmowie z Radiem ESKA.

Iwona Jurkiewicz, rzecznik CBŚP o 47-latku z Płocka. Posłuchaj!

Za zarzuty prokuratorskie z artykułu 171 paragraf 1 i artykułu 164 paragraf 1 kodeksu karnego dotyczące sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa i gromadzenia substancji wybuchowych grozi mu kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

W miejscu, gdzie doszło do ewakuacji pracują śledczy. Do wyjaśnienia zatrzymano jedną osobę. Mówi Iwona Jurkiewicz, rzeczniczka CBŚP:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE