Koronawirus w Ciechanowie. Komisja wyborcza w szpitalu i DPS-ie! "Zagrożenie życia i zdrowia"

2020-04-09 8:57 Michał Michalak
Ciechanów. Komisja wyborcza w DPS-ie! Prezydent: Ogromne zagrożenie życia i zdrowia
Autor: tiburi/cc0/Pixabay.com Prezydent Ciechanowa nie zgadza się, by siedziba komisj iwyborczej mieściła się w DPS-ie

Decyzją Komisarza Wyborczego w Ciechanowie dwa obwody głosowania w czasie wyborów prezydenckich wyznaczono w Domu Pomocy Społecznej i szpitalu, gdzie będą również siedziby komisji wyborczych. To spotkało się ze sprzeciwem prezydenta Ciechanowa Krzysztofa Kosińskiego, który argumentuje, że z powodu koronawirusa może to stanowić ogromne zagrożenie życia i zdrowia pacjentów i personelu.

Komisja wyborcza w DPS-ie i szpitalu w Ciechanowie. Taką decyzję podjął tamtejszy komisarz wyborczy, ale prezydent Kosiński wniósł do PKW skargę w tej sprawie. Jego zdaniem angażowanie Domu Pomocy Społecznej i placówki medycznej w procedurę wyborów prezydenckich "jest bezmyślne i nieodpowiedzialne".

- (...) Dziwi mnie tak bezrefleksyjne dążenie do wyborów wbrew wszystkiemu. W szpitalach i DPS-ach w całym kraju dochodzi do zakażeń personelu medycznego i opiekuńczego, a polskie państwo chce właśnie tam organizować punkty głosowania - pisze Kosiński.

Zdaniem prezydenta Ciechanowa z powodu koronawirusa utworzenie odrębnych obwodów głosowania w szpitalu i DPS-ie może stanowić ogromne zagrożenie życia i zdrowia pacjentów i personelu.

Dlaczego pacjenci DPS masowo chorują na COVID 19? Ekspert wyjaśnia

Kolejne pielęgniarki z koronawirusem. Mają wyniki! [PROSTO Z ZAKAŹNEGO]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.