Drobin. Nowy burmistrz wygrał wybory 2 głosami! Będą protesty? Jego poprzednik zginął na polu

2020-09-15 8:14 Michał Michalak
Drobin. Nowy burmistrz wygrał wybory 2 głosami! Będą protesty? Jego poprzednik zginął na polu
Autor: Albertyanks Anita Jankowska & Albert Jankowski/domena publiczna/Wikimedia Commons Nowy burmistrz Drobina Grzegorz Szykulski z PiS uzyskał ledwie 2 głosy więcej Krzysztofa Wielca z PSL (na zdjęciu rynek w Drobinie)

Ledwie dwa głosy zdecydowały o tym, że nowym burmistrzem Drobina został Grzegorz Szykulski z PiS. W przedterminowych wyborach na to stanowisko uzyskał 1460 głosów i wyprzedził kandydata PSL Krzysztofa Wielca, na którego głosowało 1458 osób. Czy tak mała różnica spowoduje, że będą protesty. Poprzednik Szykulskiego zginął w czerwcu tego roku w tragicznym wypadku na polu.

Nowy burmistrz Drobina wygrał przedterminowe wybory, które odbyły się w minioną niedzielę, ledwie 2 głosami. Grzegorz Szykulski z PiS zyskał poparcie 1 460 mieszkańców, natomiast jego kontrkandydat - Krzysztof Wielec z PSL - otrzymał 1 458 głosów. Czy tak mała różnica spowoduje, że będą protesty? Na ich składanie pozostały jeszcze niespełna dwa tygodnie. Ogółem w przedterminowych wyborach na nowego burmistrza wzięło udział 2 960 (42 głosy okazały się nieważne) z 6 212 uprawnionych do głosowania, co oznacza, że frekwencja wyniosła niespełna 48 procent. Przedterminowe wybory na nowego burmistrza Drobina odbyły się w związku z tragicznym wypadkiem na polu, w którym zginał poprzedni włodarz miasta Andrzej Samoraj.

Szczawin Kościelny. Kilka strasznych chorób w malutkim ciele Wiktorii. ,,Mamo, kiedy wreszcie to się skończy..."

W Pastuchowie policję biją

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.