Druh Damian zginął w szokującym wypadku pod Płońskiem. Z hondy nie zostało nic [ZDJĘCIA]

i

Autor: OSP KSRG Naruszewo Druh Damian M. z OSP KSRG Raszewo zginął w wypadku, do którego doszło w środę, 10 sierpnia, w miejscowości Żukowo pod Płońskiem

Tragedia pod Płońskiem

Druh Damian zginął w zmasakrowanej hondzie pod Płońskiem. Policja przekazała szokujące wieści [ZDJĘCIA, AKTUALIZACJA]

2022-08-11 14:56

Druh Damian M. z OSP KSRG Raszewo zginął w wypadku, do którego doszło w środę, 10 sierpnia, w miejscowości Żukowo pod Płońskiem. Ok. godz. 16.20 zderzyły się tam dwa samochody osobowe i dwa tiry. Strażak ochotnik zginął na miejscu w całkowicie zmiażdżonej hondzie, za kierownicą której siedział. Szczegółowy przebieg wypadku podaje policja w Płońsku.

Druh Damian zginął w zmasakrowanej hondzie pod Płońskiem. Policja przekazała szokujące wieści

Aktualizacja godz. 14.56

Jak informuje policja w Płońsku, strażak ochotnik, który zginął w wypadku w Żukowie pod Płońskiem, posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mundurowi publikują też szczegółowy przebieg zdarzenia.

- Do wypadku na krajowej "50" doszło około godz. 16:15, na prostym odcinku drogi, na lekkim wzniesieniu. Wstępne ustalenia, poczynione przez policjantów na miejscu zdarzenia, wskazują na to, że kierujący hondą 27-letni mieszkaniec gm. Czerwińsk nad Wisłą jechał w kierunku Płońska. W czasie gdy wyprzedzał ciężarowego mana, jego auto zderzyło się czołowo z jadącą w przeciwnym kierunku scanią. Następnie honda uderzyła w tylne koło wyprzedzanego pojazdu, w jadącą z tyłu osobową skodę i zatrzymała się w przydrożnym rowie. 27-latek zginął na miejscu. Kierowca scanii - 49-latek z Płocka - z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Pozostałym uczestnikom zdarzenia: 39-latkowi z mana (mieszkaniec gm. Naruszewo), 46-letniemu kierowcy skody (mieszkaniec Elbląga) i 44-letniej pasażerce tego pojazdu nic się nie stało - czytamy w komunikacie policji.

Kierowcy mana, scanii i skody byli trzeźwi. Stan trzeźwości 27-latka ustalony zostanie na podstawie badań laboratoryjnych krwi.

Wcześniej pisaliśmy:

Dwa samochody i ciężarówka zderzyły się pod Płońskiem, co doprowadziło do śmierci Damiana M., druha OSP KSRG Raszewo. Do śmiertelnego wypadku doszło w środę, 10 sierpnia, ok. godz. 16.20, w miejscowości Żukowo w gminie Naruszewo. Szczegółowe przyczyny i okoliczności zdarzenia nie są jeszcze znane, natomiast wiadomo, że strażak ochotnik prowadził osobową hondę, która uległa całkowitemu zmiażdżeniu. Ponadto do szpitala trafił kierowca samochodu ciężarowego, a o osobie/osobach jadących drugą osobówką nie ma na razie żadnych wieści. Droga w miejscu wypadku była zablokowana przez kilka godzin. Druhowie z Raszewa pożegnali już swojego kolegę za pośrednictwem profilu facebookowego: "Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy że na wieczna służbę odszedł nasz przyjaciel, kolega i druh Damian M.".

Czytaj też: Wylecieli w powietrze jak lalki! 23-latek wjechał na przejściu w Wyszkowie w grupę pieszych [WIDEO, ZDJĘCIA]

Czytaj też: Kim był kierowca polskiego autokaru w Chorwacji? "To był zawodowiec, dobry człowiek"

W galerii poniżej zdjęcia z miejsca tragedii:

Sonda
Co jeszcze można zrobić, by wypadków na polskich drogach było mniej?
Policyjny pościg za motocyklistą ulicami Torunia. 41-latek trafił za kraty
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE