Jazda, panie Furman! Kapitan Wisły Płock na zgrupowaniu reprezentacji Polski

i

Autor: Sebastian Wiciński/Wisła Płock S.A. Dominik Furman jeszcze w barwach Wisły Płock - czy przywdzieje także biało-czerwone barwy?

Jazda, panie Furman! Kapitan Wisły Płock na zgrupowaniu reprezentacji Polski

2019-10-08 10:24

Dominik Furman i pozostali kadrowicze od poniedziałku przygotowują sie do meczów z Łotwą i Macedonią Północną w eliminacjach mistrzostw Europy. Dla 27-latka to pierwsze zgrupowanie w biało-czerwonych barwach od ponad 6 lat - jakie wiąże z nim nadzieje?

Furman to w zgodnej opinii najważniejszy piłkarz Wisły w tym sezonie - w 10 meczach strzelił 4 bramki, co czyni go ponadto najlepszym strzelcem w drużynie Radosława Sobolewskiego. 

- Samo powołanie to jedno, potem trzeba jeszcze liczyć na jakieś minuty - komentuje dla klubowej strony "Nafciarzy" sam zainteresowany. - Kto wie, być może trener Brzęczek zdecyduje się na mnie postawić. Jeśli tak, gwarantuje, że dam z siebie wszystko. Jeśli nie, nie będę miał żadnych pretensji, to moje pierwsze powołanie od kilku lat i podchodzę do tego na spokojnie. Uszanuję każdą decyzję trenera - kończy środkowy pomocnik płocczan.

Dominik Furman trafił do Wisły w 2016 r. na roczne wypożyczenie z francuskiego Toulouse, z którego został wykupiony po upływie roku. Od tamtej pory rozegrał dla niej 116 meczów, strzelając 16 goli.