Koronawirus Gostynin. Kilkadziesiąt zakażeń w ośrodku dla "bestii"! Personel bez kombinezonów!

Koronawirus Gostynin. Kilkadziesiąt zakażeń w ośrodku dla bestii! Personel bez kombinezonów!
Autor: rpo.gov.pl W ośrodku dla "bestii" w Gostyninie-Zalesiu wykryto 20 zakażeń koronawirusem. Mimo objawów choroby u pacjentów personel miał nie używać specjalnych kombinezonów do ochrony..

W ośrodku dla "bestii" w Gostyninie-Zalesiu ujawniono 20 zakażeń koronawirusem. Wszystkie dotyczą pacjentów przebywających na oddziale nr 4 placówki. Według nieoficjalnych informacji przebywające tam osoby zaczęły zgłaszać objawy COVId-19 już od ok. tygodnia, to do środy personel pracował bez specjalnych kombinezonów. To jednak nie wszystko.

Jak informuje portal Gostynin24.pl, w ośrodku dla "bestii" w Gostyninie-Zalesiu wykryto 20 zakażeń koronawirusem. Chorobę potwierdzono u 20 z 24 pacjentów oddziału nr 4 placówki. Mimo że objawy COVID-19 pojawiały się u nich od ok. tygodnia, to według nieoficjalnych informacji personel Krajowego Ośrodka Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym jeszcze do środy nie miał specjalnych kombinezonów, choć pracownicy socjalni i resocjalizacji korzystają z tego samego pomieszczenia.

Jak informuje Gostynin24.pl, pacjenci ośrodka dla "bestii" w Gostyninie-Zalesiu boją się o swoje zdrowie. Jeden z nich ujawnił w rozmowie z portalem, że na oddziale nr 1 pracowała przez cały czas żona jednego z sanitariuszy, choć mężczyzna miał objawy koronawirusa i czekał na wynik testu. Sam był pracownikiem oddziału nr 4, gdzie wykryto wszystkie zakażenia.

Gostynin. Ministranci i Odnowa w Duchu Świętym kontra Strajk Kobiet. Plac przed kościołem zniszczony

Pieścirogi. Jedna osoba nie żyje, dwie ranne! Kompletnie pijana 37-latka rozbiła się o drzewo!

COVID-19 po godzinie zostawili pacjentkę na poczekalni i odjechali