Koronawirus Płock. Spędził w karetce trzy godziny! W szpitalu nie było miejsca

2020-10-16 9:15 Michał Michalak
Koronawirus Płock. Trzy godziny wozili zakażonego! Nie było miejsc...
Autor: Mazovia.pl Pracownicy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego mają w dobie koronawirusa coraz więcej pracy

To pierwszy taki przypadek w Płocku i okolicach, ale biorąc pod uwagę, jak szybko przybywa zakażonych koronawirusem, mogą się zdarzać coraz częściej. Jeden z pacjentów spędził w karetce Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego trzy godziny, bo w tym czasie w żadnym ze szpitali nie było dla niego. To jednak niejedyny problem, z jakim zmagają się ratownicy.

Jak informuje Portal Płock, na terenie działania Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku  miał już miejsce jeden przypadek, gdy jeden z zakażonych koronawirusem pacjentów spędził w karetce trzy godziny, bo nie było dla niego miejsca w żadnym szpitalu. Dyrektor placówki Lucyna Kęsicka mówi, że takie sytuacje mogą się zdarzać coraz częściej.

- Borykamy się jednak z wieloma problemami. Największy z nich to problem zamkniętych oddziałów szpitalnych. Dochodzi do tego, że karetka z pacjentem musi jeździć przez wiele kilometrów w poszukiwaniu wolnego łóżka - mówi Portalowi Płock.

Jak dodaje, w czasie epidemii koronawirusa w Polsce, ratownicy z Płocka pracują na okrągło, często bez przerwy przez kilkanaście godzin.

Klewki. ZMIAŻDŻONE auta! Cztery poważnie ranne osoby! Najstarsza ma 22 lata [ZDJĘCIA]

Kolejki do Tauron Areny Kraków, która jest jednym z punktów pobierania wymazów w kierunku koronawirusa.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.