Nie żyje 21-letni Kuba spod Płocka. Sprawca wypadku nieuchwytny! Prokuratura nie może nic zrobić

2021-11-20 8:53
Nie żyje 21-letni Kuba spod Płocka. Sprawca wypadku nieuchwytny! Prokuratura nie może nic zrobić
Autor: Siepomaga.pl Nowe fakty ws. śmierci 21-letniego Kuby Zawadzkiego z Bielska pod Płockiem. Do jego zgonu doszło kilka miesięcy po wypadku w gminie Stara Biała

Nowe fakty ws. śmierci 21-letniego Kuby Zawadzkiego z Bielska. W kwietniu brał udział w wypadku samochodowym na terenie gminy Stara Biała, w wyniku którego został ciężko ranny i zapadł w śpiączkę. Jego rodzina miała nadzieję, że uda się go wybudzić i wróci jeszcze do normalnego życia, dlatego uzbierała pieniądze na rehabilitację 21-latka.

Nie żyje 21-letni Kuba spod Płocka. Zapadł w śpiączkę po wypadku samochodowym

Czy ktoś poniesie odpowiedzialność za śmierć 21-letniego Kuby Zawadzkiego z Bielska pod Płockiem? Mężczyzna zmarł w środę, 17 listopada, po tym jak przez wiele miesięcy znajdował się w śpiączce. To efekt obrażeń, jakie odniósł w kwietniu tego roku wskutek wypadku samochodowego na terenie gminy Stara Biała. Zaraz po zdarzeniu lekarze nie byli nawet pewni, czy 21-latek przeżyje, ale z biegiem czasu jego stan zaczął się stabilizować i pojawiła się nadzieja, że mieszkaniec Bielska wróci do zdrowia. Jego rodzina zebrała za pośrednictwem strony Siepomaga.pl kwotę niespełna 100 tys. zł, która wystarczyła na opłacenie 3-miesięcznego turnusu rehabilitacyjnego w ośrodku w Konstancinie. Turnus rozpoczął się pod koniec października, ale serce Kuby nie wytrzymało. Sprawą wypadku, który pośrednio doprowadził do zgonu 21-latka, zajmowała się Prokuratura Rejonowa w Płocku. Teraz wiemy, co dokładnie wydarzyło się 24 kwietnia. To właśnie tego dnia mieszkaniec Bielska wracał od swojej dziewczyny. Jechał jako pasażer. Auto prowadził jego kolega.

- Do wypadku doszło w miejscowości Nowe Trzepowo w gminie Stara Biała w godzinach nocnych. Auto, którym jechał 21-latek, poruszało się prostym odcinkiem drogi w kierunku Bielska. W tym czasie z przeciwnego kierunku nadjeżdżał inny pojazd, który skręcając w lewo, wymusił pierwszeństwo. Kolega 21-latka, chcąc uniknąć zderzenia, ominął skręcający samochód i wjechał do rowu, a jego pasażer został poważnie ranny. W tej sprawie wszczęto śledztwo w kierunku art. 177 § 2, czyli wypadku, wskutek którego osoba doznała ciężkiego uszczerbku na zdrowiu powodującego chorobę realnie zagrażającą życiu - informuje Prokuratura Rejonowa w Płocku.

Czytaj też: Nie żyje 21-letni Kuba. Walczył o życie po wypadku pod Płockiem. "Wstąpił do pięknych, szczęśliwych aniołków"

Nie żyje 21-letni Kuba spod Płocka. Sprawca wypadku nieuchwytny. Prokuratura nie może nic zrobić

Jak dodają śledczy, przebieg wypadku z udziałem Kuby Zawadzkiego zarejestrowała kamera monitoringu. Z uwagi na późną porę zdarzenia nie udało się jednak na tej podstawie stwierdzić, jakie auto zajechało drogę 21-latkwoi i jego koledze, a tym samym - ustalić tożsamość jego kierowcy. Wiadomo jedynie, że był to samochód typu kombi, ale jakość nagrania była zbyt słaba, by ustalić nawet koloru pojazdu. W związku z tym postępowanie prokuratury w Płocku zostało umorzone z uwagi na niewykrycie sprawcy - jest prawomocne, bo rodzina mieszkańca Bielska nie odwołała się od tej decyzji.

Czytaj też: Płock. Koszmar mieszkańców Kochanowskiego! Sąsiad sprowadził nowych lokatorów. Wyjątkowo odpychających

Sonda
Co jeszcze można zrobić, by wypadków na polskich drogach było mniej?
Polanka Wielka. 16-letni Kornel zginął jadąc na motorze. Wiózł kolegę, który został ciężko ranny
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE