Nowy stadion Wisły Płock bliżej powstania - Krajowa Izba Odwoławcza zabrała głos

i

Autor: Urząd Miasta Płocka Stadion im. Kazimierza Górskiego z lotu ptaka

Nowy stadion Wisły Płock bliżej powstania - Krajowa Izba Odwoławcza zabrała głos

2019-10-08 10:30

Instytucja zajęła się sprawą przetargu na budowę obiektu na wniosek firmy Mirbud, która jako jedyna zgłosiła się do postępowania unieważnionego następnie przez płocki ratusz. Zgodnie z decyzją KIO przetarg jest ważny, co oznacza, że firma ze Skierniewic może przystąpić do działania.

Zanim to jednak nastąpi, Urząd Miasta Płocka i Mirbud muszą uzgodnić między sobą ostateczną wersję projektu stadionu, która różniła się od jego programu funkcjonalno-użytkowego - to stało się przyczyną sporu.

- W związku z decyzją Krajowej Izby Odwoławczej przetarg cały czas trwa, natomiast nadal czekamy na jej uzasadnienie, które powinno do nas trafić w ciągu około dwóch tygodni - powiedział Esce Info Hubert Woźniak z biura prasowego płockiego ratusza.

Nowy stadion Wisły Płock ma pomieścić 15 tysięcy widzów i spełniać wszystkie, polskie i zagraniczne, wymogi licencyjne, co pozwoli mu gościć m.in. mecze reprezentacji młodzieżowych czy spotkania europejskich pucharów. Koszt powstania nowoczesnej areny szacuje się na blisko 170 milionów złotych.