Koronawirus. Orlen zbuduje w Płocku szpital polowy! Znana lokalizacja! Struzik z dramatycznym apelem

2020-10-29 11:45 Michał Michalak
Orlen zbuduje w Płocku szpital polowy na kilkaset łóżek! Znana lokalizacja!
Autor: KoalaParkLaundromat/cc0/Pixabay.com Szpital polowy na 200 łóżek, który zbuduje w Płocku Orlen, powstanie wokół Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego

Jak powiedział marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, PKN Orlen zbuduje w Płocku szpital polowy na 200 łóżek. W tej sprawie odbyła się już wizja lokalna, która miała na celu wybranej najbardziej odpowiedniej lokalizacji dla tymczasowej placówki. Wszystko wskazuje, że szpital polowy, który wybuduje Orlen, powstanie wokół Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku.

O sprawie napisał jako pierwszy Petronews. PKN Orlen zbuduje w Płocku szpital polowy na 200 łóżek. W mieście odbyła się już wizja lokalne, w czasie której wybierano najlepszą lokalizację dla tymczasowej placówki. Wszystko wskazuje, że powstanie ona wokół Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku, o czym poinformował marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

- Chodzi tu o bliskość bazy diagnostycznej i laboratoryjnej, będzie to bardziej racjonalne. W mojej ocenie decyzja, żeby dobudować szpital tymczasowy do pawilonu płucnego i zakaźnego jest najlepsza. Jak rozumiem, sfinansuje to spółka Orlen - mówi Struzik cytowany przez Petronews.

Struzik zwrócił się także do władz państwowych z dramatycznym apelem.

- Jesteśmy świadkami ogromnej tragedii wywołanej pandemią COVID-19. Chorych przybywa w zastraszającym tempie, wzrasta liczba zgonów, w szpitalach brakuje łóżek, leków, sprzętu i personelu medycznego. Potrzebne są pilne działania rządu RP, o które apelujemy od dawna - mówi.

Zdaniem marszałka województwa mazowieckiego nie ma już miejsca na błędy, które zostały wcześniej popełnione.

- Jeśli kwestia dostępności łóżek, leków i testów nie zostanie rozwiązana, za chwilę możemy być świadkami paraliżu służby zdrowia. Potrzebne są również decyzje, które zabezpieczą przede wszystkim osoby starsze w dostępie do świadczeń medycznych. Decyzja wojewodów o likwidacji łóżek na oddziałach wewnętrznych może doprowadzić do sytuacji, w której za chwilę wśród osób w podeszłym wieku będziemy mieli więcej zgonów wynikających z braku miejsc w szpitalach niż z zakażenia wirusem. Tą decyzją odbiera się pacjentom szansę na otrzymanie jakiegokolwiek wsparcia medycznego. A nie wszystkie schorzenia da się leczyć w warunkach domowych - mówi Struzik.

Januszew. Rozbił się o słup tak mocno, że wypadł z auta! Nie żyje młody mężczyzna

COVID-19 po godzinie zostawili pacjentkę na poczekalni i odjechali