Pijany 43-latek szalał mercedesem po drodze. Próbował przekupić policjantów

2020-09-23 19:01 Magdalena Król
Pijany 43-latek szalał mercedesem po drodze. Próbował przekupić policjantów
Autor: pixabay.com Pijany 43-latek szalał mercedesem po drodze. Próbował przekupić policjantów

43-letni obywatel Ukrainy nie chciał stracić prawa jazdy, więc zaproponował policjantom łapówkę. Mężczyzna był pijany, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W czasie doprowadzania do policyjnego aresztu mężczyzna był agresywny i znieważył policjantów. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Podczas nocnej służby policjanci z drogówki zostali skierowani przez dyżurnego na drogę relacji Nowe Miasto-Płońsk. Tam mercedesem miał jechać nietrzeźwy mężczyzna. Na wjeździe do Płońska mundurowi zauważyli pojazd, który jechał całą szerokością jezdni. Auto zostało zatrzymane do kontroli. Od kierowcy była wyczuwalna woń alkoholu.

- Mężczyzna miał duże trudności z utrzymaniem się na nogach. Badanie na trzeźwość wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W pewnym momencie mężczyzna wyjął 200 zł i rzucił na deskę rozdzielczą radiowozu. Jak stwierdził miały to być pieniądze za odstąpienie od wykonywania czynności i pozwolenie na dalszą jazdę. Funkcjonariusze poinformowali go, że właśnie popełnił kolejne przestępstwo i zostaje zatrzymany. Na wieść o tym 43-latek zrobił się nerwowy i wulgarny – poinformowała podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska z płońskiej policji.

43-latek usłyszał kilka zarzutów, związanych z kierowaniem w stanie nietrzeźwości, znieważeniem policjantów i wręczeniem korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do 10 lat więzienia. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.