Pijany kierowca wiózł 4-letniego synka. Zderzyli się z ciągnikiem

2021-09-13 17:15
Pijany kierowca wiózł 4-letniego synka. Zderzyli się z ciągnikiem
Autor: materiały policji

Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie 33-letni kierowca, który w sobotni wieczór zderzył się z ciągnikiem rolniczym w miejscowości Topólno w powiecie płockim. Nieodpowiedzialny mężczyzna wiózł autem rodzinę, w tym 4-letniego syna. Ranny chłopczyk trafił do szpitala.

W sobotę (11 września) ok. godz. 20 w miejscowości Topólno niedaleko Gąbina doszło do bardzo groźnie wyglądającego wypadku. 33-letni kierowca audi, zjeżdżając na przeciwległy pas ruchu, zderzył się z ciągnikiem rolniczym. Siła uderzenia była tak duża, ze samochód został mocno zniszczony. Na szczęście nikt nie zginął. Ranny został jednak 4-letni synek kierowcy audi – dziecko z obrażeniami nóg zostało przewiezione do szpitala. Poszkodowany został też 33-latek, który doznał złamania ręki. 

Policja szybko ustaliła, że kierujący audi 33-latek był kompletnie pijany. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. W takim stanie nie tylko wsiadł za kierownicę samochodu, ale jeszcze zdecydował się przewieźć swoich najbliższych, w tym 4-letniego syna.

O dalszym losie nieodpowiedzialnego mężczyzny zdecyduje teraz sąd. 33-latkowi grozi kara do dwóch lat więzienia, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

Policyjny pościg za pijanym kierowcą
Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE