Płock. Auto-dzieło sztuki w Muzeum Mazowieckim! Orlen sprowadził je z Anglii [ZDJĘCIA]

Płock. Auto-dzieło sztuki w Muzeum Mazowieckim! Orlen sprowadził je z Anglii [ZDJĘCIA]
Autor: Tomasz Topczewski (Muzeum Mazowieckie/Facebook.com) Jowett Special Roadster z 1926 roku - to zabytkowe auto można od teraz oglądać w Muzeum Mazowieckim w Płocku. Za samochodowe dzieło sztuki zapłaciła Fundacja Orlen, które sprowadziła je z Anglii.

Jowett Special Roadster z 1926 roku - to zabytkowe auto można od teraz oglądać w Muzeum Mazowieckim w Płocku. Za samochodowe dzieło sztuki zapłaciła Fundacja Orlen, które sprowadziła je z Anglii. Samochód będzie główna atrakcja wystawy "Sztuka dwudziestolecia międzywojennego - art déco", którą już niedługo planuje otworzyć placówka. Znajdzie się ona w kamienicy przy ul. Kolegialnej 6 należącej do Muzeum Mazowieckiego w Płocku.

Płock. Auto-dzieło sztuki w Muzeum Mazowieckim! Orlen sprowadził je z Anglii

Jowett Special Roadster z 1926 roku to nowy eksponat Muzeum Mazowieckiego w Płocku. Zabytkowe auto wejdzie w skład wystawy "Sztuka dwudziestolecia międzywojennego - art déco", która zostanie niedługo otwarta w kamienicy przy ul. Kolegialnej 6 w Płocku. Za samochód zapłaciła Fundacja Orlen, która sprowadziła go z Anglii.

- Jest czerwony, błyszczący i niezwykle piękny!! Kolekcja eksponatów Muzeum Mazowieckiego w Płocku powiększyła się o kolejny niezwykły obiekt - auto Jowett Special Roadster z 1926 roku. Samochód będzie ozdobą wystawy "Sztuka dwudziestolecia międzywojennego - art déco", którą już niebawem otworzymy w kamienicy przy ul. Kolegialnej 6 (...) Muzeum zdecydowało się właśnie na to auto ze względu na jego urodę i kobiecy charakter - nawiązujący do klimatu lat 20. XX wieku - informuje na swoim profilu facebookowym placówka.

W uroczystej prezentacji auta w Muzeum Mazowieckim w Płocku wziął udział m.in. kierowca rajdowy Jakub Przygoński.

Czytaj też: Płock. Wzruszające pożegnanie zmarłej przerwane! "Peany na jej cześć to niemoralne"

Czytaj też: Płońsk. Wielka afera w szpitalu! Jeden z lekarzy "może stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia pacjentów"

Czytaj też: Płock. Śmierć 32-latka nic ich nie nauczyła! Skandaliczne zachowanie rodziców małego dziecka

Płock. Auto-dzieło sztuki w Muzeum Mazowieckim! Orlen sprowadził je z Anglii [ZDJĘCIA]

Dinozaury opanowały wrocławski ogród botaniczny
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE