Płońsk. Wielka afera w szpitalu! Jeden z lekarzy "może stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia pacjentów"

2021-05-06 14:45 Michał Michalak
Płońsk. Wielka afera w szpitalu! Jeden z lekarzy może stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia pacjentów
Autor: punggolzenith/cc0/Pixabay.com Wielka afera w szpitalu w Płońsku. Zdaniem najważniejszych przedstawicieli personelu medycznego zatrudniony w placówce lekarz "może stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia pacjentów". Chodzi o dyrektora ds. medycznych i kierownika SOR-u, który według współpracowników jest ciężko chory

Wielka afera w szpitalu w Płońsku. Zdaniem najważniejszych przedstawicieli personelu medycznego zatrudniony w placówce lekarz "może stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia pacjentów". Chodzi o znajomego dyrektora ds. medycznych i kierownika SOR-u, który według współpracowników jest ciężko chory. Do do Naczelnej Izby Lekarskiej trafił już wniosek o odebranie mu prawa do wykonywania zawodu. Dlaczego dyrekcja szpitala w Płońsku nie reaguje?

Płońsk. Wielka afera w szpitalu! Jeden z lekarzy "może stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia pacjentów"

O sprawie napisał jako pierwszy Płońsk w Sieci. Według pracowników szpitala w Płońsku jeden z lekarzy "może stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia pacjentów". Do Naczelnej Izby Lekarskiej trafił wniosek o odebranie mu prawa do wykonywania zawodu podpisany przez kierownika Zakładu Radiologii Przemysława Dula, koordynatora oddziału urazowo-ortopedycznego Arkadiusza Garbackiego i koordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Michała Ziółkowskiego. Podejrzany lekarz pracuje w szpitalu w Płońsku od ub.r.

- (...) Środowisko lekarskie naszego szpitala szybko zorientowało się, że lekarz ... jest ciężko chorym człowiekiem. Prezentuje objawy daleko idących ubytków neurologicznych - ma afazję zarówno ruchową jak i czuciową, wielokrotnie nie rozumie prostych komunikatów, jak również nie jest w stanie formułować swoich myśli. Lekarz ten jest do tego stopnia zaburzony, że gubi się w topografii oddziału, na którym dyżuruje, nie potrafi obsługiwać systemu informatycznego. Z oczywistych powodów nie są nam znane dokładnie choroby Pana Doktora. Oczywistym jest jednak nawet po pobieżnym kontakcie, że lekarz taki nie może podejmować żadnych racjonalnych działań w procesie diagnostyczno terapeutycznym pacjentów w stanie zagrożenia życia. Część pracy za niego wykonują pielęgniarki, ratownicy oraz oczywiście wezwani pilnie lekarze z innych oddziałów. Sam osobiście byłem świadkiem sytuacji, w której omal nie doszło do zatrzymania krążenia u chorej leżącej od kilku godzin na SOR, o której Pan Doktor... nie potrafił nic powiedzieć, nie wydał jej żadnych zleceń i nie podejmował wobec niej żadnych działań - czytamy w piśmie do Naczelnej Izby Lekarskiej, które cytuje Płońsk w Sieci.

Czytaj też: Co zrobi prokuratura w Płocku? Lekarze oskarżają swoich kolegów i dyrektora o najgorsze przestępstwa!

Czytaj też: Zostawił w ciele pacjenta wielki kawałek noża! Lekarz z Kętrzyna odnalazł się w Płońsku, gdzie mógł doprowadzić do zgonu

Dyrektor szpitala w Płońsku i starosta nie reagują

Jak dodaje, o całej sprawie był wielokrotnie informowany dyrektor szpitala w Płońsku, który nie reagował, dlatego personel medyczny interweniował u starosty, ale również bez skutku.

- W październiku 2020 roku z inicjatywy ordynatorów odbyło się również spotkanie w gronie wszystkich ordynatorów Szpitala z udziałem Starosty Powiatu Płońskiego Pani Elżbiety Wiśniewskiej. Pani starosta osobiście zapoznała się z sytuacją, pofatygowała się również poznać dr ... . Po tym spotkaniu zapadły decyzje i uzyskaliśmy obietnice Dyrektora i Starosty, że lekarz ten nie będzie już dyżurował. Niestety już w grudniu zaczął się pojawiać w SOR początkowo w godzinach rannych a następnie od stycznia zaczął regularnie dyżurować. Kolejne interwencje w Starostwie i u Dyrektora SPZZOZ w Płońsku pozostają bezskuteczne. Dr ... jest obsadzany w grafiku, ma też okazjonalnie dyżury w zastępstwie wspomnianego doktora. Istnieje tu jakiś patologiczny układ pomiędzy tymi osobami, o którym niewiele więcej mi wiadomo (...) - czytamy w piśmie do Naczelnej Izby Lekarskiej, który cytuje Płońsk w Sieci.

Czytaj też: Sierpc. Dwa szczeniaki zakopane żywcem! Jednego uratował inny pies. Sprawca nie poniesie kary...

Konsekwencje poniosą pacjenci szpitala w Płońsku

Lekarz dodaje, że dalsze zatrudnienie w szpitalu w Płońsku rzeczonego lekarza grozi poważnym konsekwencjami dla pacjentów.

- Uprzejmie proszę o pilne zajęcie się sprawą ze względu na bardzo poważny charakter sprawy, grożący poważnymi konsekwencjami dla pacjentów naszego Szpitala! Proszę o jak najszybsze zabezpieczenie zdrowia i życia pacjentów poprzez zawieszenie prawa wykonywania zawodu do czasu ostatecznego rozpatrzenia sprawy. Wniosek mój jest wyrazem skrajnej determinacji i podyktowany jest bezsilnością wobec dotychczas podjętych, nieskutecznych działań. Ze względu na zależność służbową wiele osób może bać się wypowiadać w tej sprawie, podaję więc listę ewentualnych świadków opisywanych faktów, skłonnych zeznawać w przedmiotowej sprawie (...) - czytamy w piśmie do Naczelnej Izby Lekarskiej, które cytuje Płońsk w Sieci.

Czytaj też: Płock. Śmierć 32-latka nic ich nie nauczyła! Skandaliczne zachowanie rodziców małego dziecka

Sprawa lekarza ze szpitala w Płońsku w prokuraturze

Jak informuje Płońsk w Sieci, lekarze szpitala w Płońsku napisali też pismo do władz samorządowych z prośbą o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia rady miejskiej i rady powiatowej. Poinformowali ponadto, że sprawa zostanie zgłoszona do prokuratury. Doktor Ziółkowski nazywa ją "wierzchołkiem góry lodowej ogromu patologii, jakie dzieją się w naszym Szpitalu pod zarządem obecnej Dyrekcji".

Czytaj też: Płock. Auto-dzieło sztuki w Muzeum Mazowieckim! Orlen sprowadził je z Anglii [ZDJĘCIA]

Czytaj też: Mazowieckie. Wojewoda ogłasza ALERT. Kolejne zagrożenie dla mieszkańców, sprawa jest poważna

Wjeżdżały do Płocka przez 25 lat i zawsze tam był. Co się stało z "hollywoodzkim" symbolem miasta? [ZDJĘCIA]

Reakcja lekarza na ból drugiego człowieka w Drawsku Pomorskim
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE