Płock. Deszczowy weekend, ale początek czerwca z wysokimi temperaturami! [PROGNOZA]

2020-05-29 22:15 Michał Michalak
Płock. Deszczowy weekend, ale początek czerwca z wysokimi temperaturami! [PROGNOZA]
Autor: PublicDomainPictures/cc0/Pixabay.com Weekend w Płocku zapowiada się deszczowo

Już w sobotę w trakcie dnia nad Płockiem zaczną się gromadzić chmury, ale zacznie padać dopiero późnym popołudniowym. Ulewy będą się utrzymywać do niedzielnego poranka, a do końca dnia nie należy się już spodziewać słońca. Maksymalna temperatura nie sięgnie nawet 20 stopni, ale wszystko zmieni się na początku przyszłego tygodnia. W pierwszych dniach czerwca słupki rtęci pokażą blisko 25 stopni.

Szykuje się deszczowy weekend, ale czerwiec przywita nas wysokimi temperaturami. Duże opady są spodziewane z soboty na niedzielę 31 maja i powinny ustąpić do godz. 11, ale w ciągu najbliższych dwóch dni nie ma co liczyć na zbyt dużo słońca. Maksymalna temperatura będzie oscylować wokół 18-19 stopni, za to wyjątkowo ciepło będzie sobotniej nocy, bo termometry pokażą nawet 11 kresek. Przez cały weekend będzie za to mocno wiało, bo w sobotę średnia prędkość wiatru wyniesie 24, a w niedzielę nawet 27 km/h.

Ok. 20 stopni będzie za to przez pierwsze 3 dni czerwca i zza chmur coraz częściej będzie wyglądać słońce. Wiatr zdecydowanie osłabnie, ale temperatura w nocy spadnie poniżej 10 kresek. Czwartek i piątek to już 22-23 stopnie, ale nad Płockiem znowu pojawi się więcej chmur, z których może nie tylko popadać - piątek może też przynieść burze. Znacznie wzrośnie za to temperatura w nocy, który dobije do 13-14 kresek.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ tutaj!

Płock walczy z suszą

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.