Mława. Wszedł na posesję i ZABIŁ psa tępym narzędziem! Bestialska zbrodnia!

i

Autor: Engin_Akyurt/cc0/Pixabay.com Do bestialskiej zbrodni doszło na terenie gminy Szydłowo niedaleko Mławy, zdj. ilustracyjne

Mława. Wszedł na posesję i ZABIŁ psa tępym narzędziem! Bestialska zbrodnia!

2020-05-29 17:27

Funkcjonariusze policji wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia, do którego doszło w środę 27 maja na terenie gminy Szydłowo niedaleko Mławy. W czasie gdy mieszkająca tam kobietę pojechała do pracy, ktoś wszedł na jej posesję i co najmniej kilka razy uderzył tępym narzędziem przywiązanego łańcuchem do budy psa, zabijając zwierzę. Jest już podejrzany o bestialską zbrodnię.

Według wstępnych ustaleń policji za zabicie psa odpowiada 90-letni mieszkaniec gminy Szydłowo niedaleko Mławy. Z powodu sędziwego wieku mężczyzny funkcjonariusze nie zdecydowali się go zatrzymać, ale nadal prowadzą czynności, by wyjaśnić, dlaczego doszło do bestialskiej zbrodni.

W środę 27 maja mieszkanka gminy pojechała do pracy, zostawiając swojego psa przywiązanego łańcuchem do budy. Gdy wróciła po kilka godzinach, zwierzę było już martwe. Według wstępnych ustaleń pod jej nieobecność ktoś wszedł na posesję i zabił psa, uderzając go tępym narzędziem.

Jeśli staruszkowi zostanie udowodniona wina, grozi mu do 3 lat lub od 3 miesięcy do 5 lat więzienia, w zależności od kwalifikacji czynu.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ tutaj!

2- miesięczna lisica trafiła do lecznicy weterynaryjnej w Nowym Sączu