Płock. Farben Lehre nie chcą pomocy od Ministerstwa Kultury. "Pazerna gromadka małych ludzi o wielkich nazwiskach"

2020-11-25 14:02 Michał Michalak
Płock. Farben Lehre nie chce pomocy od Ministerstwa Kultury. Pazerna gromadka małych ludzi o wielkich nazwiskach
Autor: Adam Kliczek, http://zatrzymujeczas.pl (CC-BY-SA-3.0)/Wikimedia Commons Zespół Farben Lehre z Płocka nie chce pomocy od Ministerstwa Kultury. Jego członkowie dziwią się, że występuje o nią wielu innych, znanych artystów

Zespół Farben Lehre z Płocka w długim i dosadnym poście skomentował zamieszanie wokół dotacji dla artystów przyznawanych przez Ministerstwo Kultury. Wojciech Wojda i spółka nie złożyli wniosku o pomoc z Funduszu Wsparcia Kultury, ale dziwią się, że wystąpiło o nią wielu znanych artystów, których nazwali "pazerną gromadką małych ludzi o wielkich nazwiskach".

Zespół Farben Lehre z Płocka nie chce pomocy od Ministerstwa Kultury. Zdaniem jego członków pieniądze, które miałyby być rekompensatą za brak dochodów spowodowany epidemią koronawirusa w Polsce, powinny trafić przede wszystkim do " teatrów, filharmonii, firm nagłośnieniowych, oświetleniowych, klubów muzycznych czy poważnych agencji koncertowych". Farben Lehre dziwią się, że w kolejce po środki z Funduszu Wsparcia Kultury ustawili się znani artyści i celebryci.

- (...) nigdy nie przyszłoby nam do głowy, żeby w dobie pandemii, ludzkich dramatów, upadku wszystkiego, co się rusza, aplikować o tak astronomiczne kwoty, jak uczyniła to pazerna gromadka małych ludzi o wielkich nazwiskach, często pochowana w cieniu swoich managementów. Kiedy mleko się wylało, szydło wylazło z worka - cieszę się, że jako zespół FARBEN LEHRE nie bierzemy udziału w tym zepsutym do cna przedsięwzięciu, z kulturą w tle i jedynie w nazwie. Tym bardziej możemy spać spokojne, że nie stanęliśmy w jednym szeregu z wątpliwym oraz dalece osobliwym towarzystwem celebrycko-spryt-biznesowym, które pod płaszczykiem aktywności artystycznej wykazało się tak niesłychanie nieprzyzwoitą skalą oczekiwań finansowych (...) - piszą na swoim profilu facebookowym muzycy z Płocka.

Konary. Ludzkie czaszki na prywatnej posesji! ZDJĘCIA z makabrycznego odkrycia

Takimi BRYKAMI jeżdżą gwiazdy TVP