Płock: Jechał kradzionym autem i pod wpływem alkoholu. Za kierownicą 15-latek!

2020-07-28 16:00 Magdalena Król
Płock: Jechał skradzionym autem i był pod wpływem alkoholu. Za kierownicą 15-latek!
Autor: Policja Płock: Jechał skradzionym autem i był pod wpływem alkoholu. Za kierownicą 15-latek!

Przejażdżkę skradzionym autem została szybko zakończona przez policjantów. Jak informuje policja, 15-latek wsiadł za kierownicę toyoty zaparkowanej na terenie ośrodka wypoczynkowego i wybrał się w podróż do miasta. Nastolatek był pod wpływem alkoholu. O jego dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny.

W sobotę, 25 lipca, po godzinie 16:00 do dyżurnego płockiej komendy wpłynęło zgłoszenie o kradzieży pojazdu. Samochód warty blisko 85 tys. zł został skradziony z terenu ośrodka wypoczynkowego w gminie Łąck. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania.

- Czujni policjanci z płockiej drogówki podczas patrolu terenu zauważyli na jednej z ulic miasta nadjeżdżające z przeciwnego kierunku auto tej samej marki i koloru co skradziony. Z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, mundurowi zatrzymali samochód do kontroli. Kiedy podbiegli do pojazdu, za kierownicą siedział młody człowiek. Okazał się nim 15-letni płocczanin – poinformowała mł. asp. Marta Lewandowska z Miejskiej Komendy Policji w Płocku.

Podczas zatrzymania funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości nieletniego. Alkomat pokazał blisko 0,2 promila alkoholu w organizmie. O dalszym losie 15-latka zdecyduje sąd rodzinny.

Policyjny pościg za quadem. Ucieczka 14-latka skończyła się w rowie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.