Płock. Lekarz wieszczy upadek Szpitala Świętej Trójcy i atakuje PiS i media! "Przeraża mnie, że jakaś Marta C. zajmowała czas"

2021-04-21 12:42 Michał Michalak
Płock. Lekarz wieszczy upadek Szpitala Świętej Trójcy i atakuje PiS i media! Przeraża mnie, że jakaś Marta C. zajmowała czas
Autor: Beata Olejarka/Super Express Lekarz Szpitala Świętej Trójcy w Płocku Paweł Reszelski twierdzi, że z powodu otwarcia tam oddziału covidowego placówka może upaść, zdj. ilustracyjne

Lekarz Szpitala Świętej Trójcy w Płocku Paweł Reszelski twierdzi, że z powodu otwarcia tam oddziału covidowego placówka może upaść. Decyzję o jego uruchomieniu podjęło Ministerstwo Zdrowia, choć Urząd Miasta Płocka argumentował, że szpital nie jest na to gotowy, zwłaszcza że nie działał tam wcześniej nawet oddział intensywnej terapii. Przygotowanie łóżek covidowych wymagało z kolei zamknięcia kilku innych oddziałów. Lekarz Szpitala Świętej Trójcy w Płocku ma pretensje do mediów, że zamiast informować o problemach placówki poświęcały czas skandalistce Marcie C., a PiS nazywa "mafią".

Płock. Lekarz wieszczy upadek Szpitala Świętej Trójcy i atakuje PiS i media!

Lekarz Szpitala Świętej Trójcy w Płocku Paweł Reszelski uważa, że placówka może upaść. To dlatego, że decyzją Ministerstwa Zdrowia od poniedziałku 19 kwietnia uruchomiono tam oddział covidowy, do czego szpital, zdaniem m.in. Urzędu Miasta Płocka, nie jest po prostu przygotowany. Wcześniej nie działał tam choćby oddział intensywnej terapii, więc placówka nie miała nawet odpowiedniego sprzętu do przygotowania łóżek covidowych z respiratorami - na łączną liczbę 55 przeznaczonych dla pacjentów z koronawirusem jest ich 5. Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski już wcześniej ostrzegał, że otwarcie oddziału covidowego w Szpitalu Świętej Trójcy będzie związane z koniecznością zamknięcia innych oddziałów, co potwierdza Reszelski.

- (...) Dla realizacji tego pomysłu zamknięte zostały oddziały interny, pediatria, psychiatria, chirurgi, ortopedii, ginekologi. A w tzw. tymczasowym (szpitalu tymczasowym w Płocku - przyp.red.) wolne łóżka w pełni uzbrojone. Za pewnie 10-14 dni zamknięte zostanie położnictwo. Takie są realia. Dla "dobrego" wizerunku za dwa tygodnie Szpital św. Trójcy możecie uznać za zamknięty. I już się nigdy z tego nie podniesie (...) - pisze lekarz na swoim profilu facebookowym.

Czytaj też: Nie żyje kibic Wisły Płock. 37-latek przewrócił się i już nie wstał. "Przyjaciel wielu z nas, po prostu dobry człowiek" [WIDEO]

"Przeraża mnie, że jakaś Marta C. zajmowała czas..."

Mężczyzna ma pretensje o taki stan rzeczy do ministra zdrowia, wojewody mazowieckiego i Narodowego Funduszu Zdrowia, ale dostaje się także lokalnym samorządowcom, dla których "wielka polityka" ma być ważniejsza od sytuacji placówki. Lekarz krytykuje też media, które w ostatnim czasie zajmowały się skandalem, jaki wywołała nagraniem w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku jedna z mieszkanek miasta (pisaliśmy o tym tutaj: Płock. Uprawiała seks, by szantażować kochanków? Wiceprezes Inwestycji Miejskich się tłumaczy [WIDEO])

- (...) Przeraża mnie, że jakaś Marta C. zajmowała czas wszystkim mediom, a to, co się dzieje w szpitalu, nikogo nie zainteresowało. Za kilka dni będziecie z "oburzeniem" komentować upadek szpitala. Na drobiazgi związane z organizacją tej parodii z naruszeniem prawa i narażaniem zdrowia i życia przyjdzie czas. Odwagi. Lajki nic nie zmienią. Podnieście się i zaprotestujcie. Ja swój protest już oficjalny wniosłem do Zarządu. Na inne przyjdzie pewnie czas. Z przygiętymi karkami zapędzą wszystkich do wagonów...1943 getto warszawskie. Straszne? Prawdziwe... - pisze medyk.

Czytaj też: Płock. FATALNY WYPADEK na terenie PKN Orlen! "Jesteśmy w kontakcie z rodzinami poszkodowanych"

"PiS to mafia"

Lekarz Szpitala Świętej Trójcy w Płocku kontynuuje swój wywód w komentarzach do facebookowego wpisu, krytykując również PiS i prezydenta Andrzeja Nowakowskiego.

- Tak, PiS to mafia. A pytam dlaczego te mafijne gry nikogo nie zainteresowały? Prezydent miasta zrobił podobno konferencję prasową...??? O jakim zasięgu??? Jak aferka na Winiarach jest ważniejsza od likwidacji całego szpitala? - pisze mężczyzna.

Czytaj też: Płońsk. Stracili z nią kontakt kilka dni temu! Zaginęła 32-letnia Justyna!

Płock. Szczęśliwe kolektury Lotto! Jedna z nich zrobiła z ludzi milionerów [ZDJĘCIA]

Olsztyn. Policja eskortowała rodzącą kobietę do szpitala. Zdążyli w ostatniej chwili
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE