Płock. Niewidomi z całej Polski czekali na to cały rok! Jedyne takie wydarzenie!

2020-09-18 17:34 Michał Michalak
Płock. Niewidomi z całej Polski czekali na to cały rok! Jedyne takie wydarzenie!
Autor: Anemone123/cc0/Pixabay.com Festiwal Kultury i Sztuki dla Osób Niewidomych rusza już po raz 10., choć tym razem on-line, a nie tradycyjnie w Płocku

W sobotę 19 września rusza już 10. Festiwal Kultury i Sztuki dla Osób Niewidomych, na który czekają oni przez cały rok. To jedyne takie wydarzenie w Polsce, które do 25 września oferuje osobom niewidomym i słabowidzącym premiery filmowe z audiodeskrypcją, spotkania autorskie ze znanymi postaciami polskiej kinematografii, koncerty itp. Jego organizatorem jest Stowarzyszenie "De Facto" z Płocka.

Festiwal Kultury i Sztuki dla Osób Niewidomych tradycyjnie odbywa się w Płocku, ale w tym roku czeka nas wyjątek od tej reguły. Z powodu koronawirusa impreza rozpocznie się zgodnie z planem, czyli w sobotę 19 września, ale tylko on-line. Nie zmienia to faktu, że jej program, podobnie jak w poprzednich latach, jest bardzo bogaty. Festiwal Kultury i Sztuki dla Osób Niewidomych to jak zwykle premiery filmowe z audiodeskrypcją, spotkania autorskie i dyskusje ze znanymi postaciami polskiej kinematografii, koncerty, spektakle i organizowany po raz 5. cykl "Książka na Festiwalu".

Gośćmi jedynego takiego wydarzenia dla osób niewidomych w Polsce będą w tym roku m.in. Robert Gliński, Andrzej Seweryn, Marcel Woźniak (autor biografii o Leopoldzie Tyrmandzie) oraz Monika Mioduszewska-Olszewska z Teatru Dramatycznego w Płocku i Radosław Łabarzewski z Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki. Osoby niewidome z całej Polski będą też mogły wysłuchać koncertów Mai Kleszcz i Marka Dyjaka. Cały program 10. Festiwalu Kultury Sztuki dla Osób Niewidomych jest dostępny TUTAJ. Jego organizatorem jest Stowarzyszenie "De Facto" z Płocka.

Instalacja artystyczna w Krakowie, która ma przypominać o zachowaniu dystansu w czasie pandemii

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.