Płock. Obawiała się kradzieży, więc wyrzuciła wszystko przez okno! Teraz może to sobie wyrzucać

2021-05-05 15:40 Michał Michalak
Płock. Obawiała się kradzieży, więc wyrzuciła wszystko przez okno! Teraz może to sobie wyrzucać
Autor: Sponchia/cc0/Pixabay.com 76-latka z Płocka niepotrzebnie obawiała się o swój dobytek. Kobieta otrzymała przez telefon informację, że jej mieszkanie znalazło się na celowniku szajki złodziei. Nie czekając z założonym rękami na nadejście zagrożenia, kobieta spakowała do torby całą gotówkę i kosztowności, jakie miała w domu i... wyrzuciła je przez okno

76-latka z Płocka niepotrzebnie obawiała się o swój dobytek. Kobieta otrzymała przez telefon informację, że jej mieszkanie znalazło się na celowniku szajki złodziei. Nie czekając z założonym rękami na nadejście zagrożenia, kobieta spakowała do torby całą gotówkę i kosztowności, jakie miała w domu i... wyrzuciła je przez okno. Okazało się, że mieszkanka Płocka zrobiła to na próżno.

Płock. Obawiała się kradzieży, więc wyrzuciła wszystko przez okno! Teraz może to sobie wyrzucać

Mieszkanka Płocka tak bardzo bała się, że zostanie okradziona, że wyrzuciła wszystkie drogocenne przedmioty i całą gotówkę przez okno. We wtorek odebrała telefon od podającego się za policjanta mężczyznę z informacją, że jej mieszkanie upatrzyła sobie szajka złodziei, która sposobi się tylko, by okraść kobietę z jej całego dobytku, co może nastąpić nawet lada chwila. Mieszkanka Płocka za wszelką cenę nie chciała na to pozwolić i za namową mężczyzny postanowiła zapobiec nieszczęściu.

- Pozostając cały czas na linii z policjantem, seniorka spakowała gotówkę w kwocie 20 tysięcy złotych i biżuterię i zgodnie ze wskazówkami telefonicznego wyrzuciła reklamówkę z pieniędzmi przez okno. Mężczyzna polecił, aby po wyrzuceniu reklamówki kobieta natychmiast schowała się w mieszkaniu. Oświadczył, że po upływie godziny do jej mieszkania przyjdzie prokurator i zwróci jej przekazaną gotówkę i biżuterię. Niestety tak się nie stało. 76-latka po godzinie zorientowała się, że padła ofiarą oszusta (...) - informuje policja w Płocku.

Czytaj też: Płock. Wzruszające pożegnanie zmarłej przerwane! "Peany na jej cześć to niemoralne"

Czytaj też: Płock. Śmierć 32-latka nic ich nie nauczyła! Skandaliczne zachowanie rodziców małego dziecka

Tego samego dnia 2-krotnie większą kwotę stracił także inny mieszkaniec Płocka. Mężczyzna dał się z kolei przekonać fałszywemu policjantowi, że musi natychmiast wypłacić oszczędności z konta bankowego, ponieważ są one zagrożone i może je stracić. W ten sposób zostawił je w jednym ze wskazanych przez oszusta śmietników, dając się tym samym okraść.

Czytaj też: Płock. Zatrzymał się na ulicy i ruszył w kierunku kobiety! Ta nie pozostała mu dłużna [wideo]

Czytaj też: Mazowieckie. Nie żyje znany malarz i grafik. Jego znaczki robiły furorę nawet za granicą [zdjęcia]

Czytaj też: Płock. Nie żyje dwóch mężczyzn! Trzeciego zabrał śmigłowiec LPR

Wjeżdżały do Płocka przez 25 lat i zawsze tam był. Co się stało z "hollywoodzkim" symbolem miasta? [ZDJĘCIA]

Dom 88-letniej Teresy spłonął doszczętnie, ocalała figura Matki Bożej
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE