Płock. Rekordowa doba w szpitalu wojewódzkim! "Rzadziej chyba lądują samoloty na Okęciu"

2020-09-16 9:01 Michał Michalak
Płock. Rekordowa doba w szpitalu wojewódzkim! Rzadziej chyba lądują samoloty na Okęciu
Autor: Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku Rekordowa doba w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku - w poniedziałek 14 na oddział ratunkowy zgłosiło się aż 208 pacjentów

Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku zanotował w poniedziałek rekordową dobę. W tym czasie na szpitalny oddział ratunkowy zgłosiło się aż 208 pacjentów. Większość z nich niestety nie mogła już dłużej czekać na teleporadę u lekarza rodzinnego, bo albo nie potrafiła wytrzymać bólu, albo potrzebowała innej, ale pilnej pomocy.

Jak informuje Portal Płock, Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku odnotował w poniedziałek 14 września rekordową dobę. Na szpitalny oddział ratunkowy zgłosiło się aż 208 pacjentów. Jak wyjaśnia dyrektor placówki Stanisław Kwiatkowski, większość z nich to byli ludzie, którzy nie byli już w stanie wytrzymać bólu lub potrzebowali innej pilnej pomocy, a nie mogli doczekać się na teleporadę u lekarza rodzinnego. Okres oczekiwania trwa czasami nawet kilka dni.

- To liczba niepokojąca. Według naszych wyliczeń pacjent był przyjmowany średnio co 7 minut i często były to przypadki bolącej głowy czy brzucha. Rzadziej chyba lądują samoloty na Okęciu - mówi Portalowi Płock dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku.

78 z 208 pacjentów zostało przyjętych na oddział, natomiast pozostali to przypadki ambulatoryjne.

Sąsiedzi wyremontowali dom dla chorego Tadeusza

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.