Śmierć 38-letniego starosty płockiego. Nowe ustalenia mówią o "stanie nietrzeźwości"

2021-09-28 22:43
Płock. Śmierć starosty płockiego. Samorządowiec w stanie nietrzeźwości
Autor: wm.policja.gov.pl/powiat-plocki.pl Prokuratura Rejonowa w Płocku otrzymała wyniki badań toksykologicznych starosty płockiego Mariusza Bieńka, który wpadł do Wisły 22 sierpnia br. (zdj. ilustracyjne)

Prokuratura Rejonowa w Płocku otrzymała wyniki badań toksykologicznych starosty płockiego Mariusza Bieńka, którego ciało wyłowiono z Wisły 25 sierpnia br., ok. 2 km od Mostu Piłsudskiego w Płocku. Trzy dni wcześniej łódka, którą płynął razem z dwoma innymi mężczyznami, trafiła na mieliznę i wywróciła się, a wszyscy wpadli do rzeki. Starosta płocki utonął. Ujawnione właśnie wyniki badań wskazują, że wszyscy panowie byli pod wpływem alkoholu.

Płock. Śmierć starosty płockiego. Samorządowiec w "stanie nietrzeźwości"

Prokuratura Rejonowa w Płocku otrzymała wyniki badań toksykologicznych starosty płockiego Mariusza Bieńka. 38-latek poniósł śmierć po wypadku łodzi, do którego doszło 22 sierpnia br. przed godz. 18 na Wiśle między Świniarami a Kępą Polską. Łódka, którą samorządowiec płynął razem z dwoma innymi mężczyznami - wszyscy wybrali się na ryby - uderzyła o mieliznę i wywróciła się. Wszyscy wpadli do rzeki i próbowali na początku postawić jednostkę, ale w międzyczasie starosta płocki oddalił się i nie był już w stanie wrócić, choć jeden z jego towarzyszy za nim popłynął. Ciało 38-latka wyłowiono z Wisły w środę 25 sierpnia w godzinach przedpołudniowych, gdy w odległości ok. 2 km od Mostu Poniatowskiego w Płocku zobaczył je jeden z wędkarzy. Sekcja zwłok ujawniła, że bezpośrednią przyczyną śmierci Mariusza Bieńka było utonięcie, a do zgonu doszło w sposób gwałtowny. Od denata pobrano też krew do badań toksykologicznych. Uroczystości pogrzebowe starosty płockiego odbyły się 2 września br. w Płocku i Łętowie w gminie Bodzanów.

Płock. Śmierć starosty płockiego. Co dalej ze śledztwem prokuratury?

Jak informuje Prokuratura Rejonowa w Płocku, wyniki badań toksykologicznych wskazują, że w chwili zdarzenia starosta płocki znajdował się w "stanie nietrzeźwości", tj. miał powyżej 0.25, a poniżej 0.5 promila alkoholu we krwi. To dokładnie tak samo jak dwaj mężczyźni, którzy feralnego dnia płynęli z nim po Wiśle - jednego z nich wyciągnęli z rzeki inni wędkarze, a drugiego uratowali strażacy. Śledczy prowadzą w tej sprawie postępowanie w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci samorządowca. Nikomu nie postawiono zarzutów.

- Wyniki badań toksykologicznych starosty płockiego będą dowodem, który będzie teraz podlegał naszej ocenie i na pewno będzie miał znaczenie dla całokształtu śledztwa - informuje prokuratura w Płocku.

Czytaj też: Mieszkanka Warszawy zjechała na przeciwny pas i doszło do tragedii! W pomoc zaangażowanych kilka szpitali i śmigłowiec [ZDJĘCIA]

Czytaj też: Ostrołęka. Zwykła kontrola przerodziła się w dramat. W aucie dziecko w stanie zagrożenia życia!

Czytaj też: Drobin. Autobus zabił go na przejściu! Zostały tylko buty [ZDJĘCIA]

Pogrzeb 14-letniego Ernesta, który zginął, ratując żeglarzy tonących w rzece Pisie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE