Płock. Wpłacił na małą Zosię ćwierć miliona złotych! Szpital w Lublinie szykuje miejsce

2020-10-14 9:19 Michał Michalak
Płock. Wpłacił na małą Zosię ćwierć milona złotych! Szpital w Lublinie szykuje miejsce
Autor: Siepomaga.pl Anonimowy darczyńca wpłacił na małą Zosię spod Płocka ćwierć miliona złotych. Dzięki temu została uruchomiona procedura zakupu i podania dziewczynce najdroższego leku świata

Wpłacił na małą Zosię ćwierć miliona złotych. Darczyńca woli pozostać anonimowy, ale dzięki jego pieniądzom udało się przekroczyć barierę 8,2 mln złotych w zbiórce na rzecz ciężko chorej dziewczynki spod Płocka. To sprawia, że została wszczęta procedura zakupu i podania jej najdroższego leku na świecie, do czego ma dojść 19 listopada br. w szpitalu w Lublinie.

Jak informuje Portal Płock, anonimowy darczyńca wpłacił na małą Zosię spod Płocka ćwierć miliona złotych. Dzięki temu zbiórka na cierpiącą na SMA typu 1, czyli rdzeniowy zanik mięśni, dziewczynkę przekroczyła kwotę 8,2 mln zł. Mimo że nie jest to cała kwota potrzebna na leczenie małej Zosi, to pozwala to na uruchomienie procedury zakupu i podania jej najdroższego leku świata, tj. leku Zolgensma.

- Jesteśmy w stanie składać wszelką dokumentację medyczną, czyli wniosek do ministerstwa zdrowa o import docelowy, podanie do szpitala w Lublinie, umawiamy datę wstępnego badania, wykonujemy test na obecność koronawirusa i jedziemy - mówi Portalowi Płock Barbara Paczwa, mama małej Zosi spod Płocka.

Wstępne badanie ma się odbyć już w najbliższy poniedziałek, a podanie najdroższego leku świata zaplanowano na 19 listopada. Niezależnie od tego zbiórka na małą Zosię spod Płocka cały czas trwa, bo pieniądze muszą m.in. wystarczyć na zakup sprzętu i rehabilitację ciężko chorej dziewczynki przez kolejne 5 lat. Można je wpłacać TUTAJ.

Mazowieckie. Gwałty, zabójstwa, rozboje. Najgorsi przestępcy na wolności! [GALERIA]

Weterynarze wycięli guzy owcy Helence

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.