Płock: XV sesja rady miasta. Jak będzie wyglądał przyszłoroczny budżet? [RELACJA NA ŻYWO]

2019-12-30 11:14
Płock: XV sesja rady miasta. Jak będzie wyglądał przyszłoroczny budżet? [RELACJA NA ŻYWO]
Autor: Urząd Miasta Płocka To XV sesja rady miasta Płock w obecnej kadencji

W późnych godzinach popołudniowych zakończyła się 15. sesja rady miasta. Dyskusja i głosowanie nad przyszłorocznym budżetem Płocka były głównym punktem dzisiejszego programu, ale radni wrócili także do sprawy podwyżek za odbiór śmieci. Uchwały w tej sprawie zakwestionowała Regionalna Izba Obrachunkowa, chociaż ponowne głosowanie nie wpłynęło już na wysokość nowych opłat. Co się dziś wydarzyło?

Szczególnie interesująco zapowiadała się dyskusja nad przyszłorocznym budżetem Płocka, który zawsze jest polem do burzliwej wymiany zdań. Na co miasto wyda pieniądze w przyszłym roku? Na ten temat debatowali wszyscy radni, ze szczególnym uwzględnieniem tych opozycyjnych wobec prezydenta Andrzeja Nowakowskiego.

Godz. 15.00

Radni przyjęli budżet na przyszły rok. Za opowiedziało się 17 z nich, a 5 osób wstrzymało się od głosu.

Godz. 11.10

Rozpoczął się już punkt czwarty sesji, który skończy się głosowaniem nad przyjęciem budżetu Płocka na przyszły rok.

Godz. 10.53

Od kilkunastu minut trwa dyskusja na temat trasy S10. Jak wiadomo, zgodnie z ostateczną decyzją w tej sprawie droga ominie Płock, ale miasto chce jeszcze zmiany tej decyzji, by trasa przebiegała jak najbliżej Płocka.

Godz. 10.15

Sesja rozpoczęła się od wystąpienia radnej PiS Wioletty Kulpy. Zwróciła ona uwagę, że radni nie otrzymali jeszcze uzasadnienia decyzji Regionalnej Izby Obrachunkowej, dlatego nie powinni dziś głosować nad poprawioną uchwałą ws. podwyżek za odbiór śmieci.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE