Płońsk. Zaprosili bezdomnego do domu, a później go pobili! 62-latek nie żyje

2021-11-24 13:36
Płońsk. Zaprosili bezdomnego do domu, a później go pobili! 62-latek nie żyje
Autor: planet_fox/cc0/Pixabay.com Prokuratura w Płońsku prowadzi śledztwo ws. śmierci bezdomnego z gmina Dzierzążnia. Mężczyznę zaprosili do siebie 37- i 42-latek, a później go pobili, zdj. ilustracyjne

Prokuratura w Płońsku prowadzi śledztwo ws. śmierci bezdomnego z gmina Dzierzążnia. Mężczyznę zaprosili do siebie 37- i 42-latek, a później wszyscy razem pili alkohol. 62-latek trafił następnie do szpitala, którego pracownicy zgłosili, że ma obrażenia ciała świadczące o pobiciu. Bezdomny zmarł, a prokuratura w Płońsku ustala, czy do zgonu doprowadzili mężczyźni.

Płońsk. Zaprosili bezdomnego do domu, a później go pobili! 62-latek nie żyje

Jak informuje Płońsk w Sieci, prokuratura w Płońsku zajmuje się sprawą bezdomnego z gminy Dzierżąźnia, który zmarł w ubiegłym tygodniu w szpitalu. 62-latek został tam zabrany we wtorek wieczorem, po tym jak na zaproszenie dwóch mężczyzn w wieku 37 i 42 lata brał udział w libacji alkoholowej w ich domu. W czasie zdarzenia obaj mieli pobić bezdomnego, o czym świadczą obrażenia na jego ciele i ślady krwi - gdy zauważyli je pracownicy szpitala, wezwali na miejsce policję, a sprawa trafiła do prokuratury. Obaj mężczyźni zostali objęci dozorem policyjnym, a śledczy postawili im zarzut z artykułu 157 § 1 Kodeksu karnego, czyli spowodowania naruszenia czynności narządu ciała lub rozstroju zdrowia, za co grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Jak dodaje prokuratura w Płońsku, pobicie nie musiało jednak doprowadzić do śmierci bezdomnego z gminy Dzierżąźnia.

- Obydwaj w różnym czasie pobili 62-latka, jednak z uwagi na wcześniejszy stan zdrowia pokrzywdzonego, liczne schorzenia, i wyniszczenie organizmu nie jest wykluczone, że przyczyna śmierci nie ma związku z urazami doznanymi w efekcie pobicia - mówi Płońskowi w Sieci Ewa Ambroziak, Prokurator Rejonowy w Płońsku.

Sonda
Czy zdarza wam się pomagać osobom bezdomnym?
Samobójczy skok z 5 piętra
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE