QUIZ. Które miasto jest większe? Ilu ma mieszkańców? [WOJEWÓDZTWO MAZOWIECKIE]

2021-05-28 12:00 Michał Michalak
QUIZ. Które miasto jest większe? Ilu ma mieszkańców? [WOJEWÓDZTWO MAZOWIECKIE]
Autor: Kubsson94/CC BY-SA 4.0; Maciek 86/CC BY-SA 4.0; Piotr Brichacek (Briho)/CC BY-SA 3.0; J.Janusz/CC BY-SA 2.5 - Wikimedia Commons QUIZ. Które miasto jest większe? Ilu ma mieszkańców? [WOJEWÓDZTWO MAZOWIECKIE] (na zdjęciu kolejno: ul. Żeromskiego w Radomiu, Wzgórze Tumskie w Płocku, pomnik Kurpianek w Ostrołęce, pałac Ogińskich w Siedlcach)

W województwie mazowieckim jest ok. 5,5 mln ludzi. Blisko 2/3 z nich mieszka w znajdujących się w granicach administracyjnych regionu 92 miastach. Największe z nich to oczywiście Warszawa, ale Mazowsze to także Płock, Radom, Ostrołęka, Siedlce czy wiele innych większych i mniejszych ośrodków. Jak dobrze je znacie? Czy wiecie, ile mają mieszkańców? Czy będziecie w stanie powiedzieć, które miasto jest większe?

QUIZ. Które miasto jest większe? Ilu ma mieszkańców? [WOJEWÓDZTWO MAZOWIECKIE]

Województwo mazowieckie to największy region administracyjny w Polsce, który zajmuje 35 558,47 km² powierzchni. Na jego terenie mieszka ok. 5,5 mln osób, z czego bliskie 2/3 z nich w znajdujących się w jego granicach 92 miastach. Największym jest Warszawa, a pozostałe w rankingu największych ośrodków to m.in. Płock, Radom, Pruszków, Piaseczno, Ostrołęka czy Siedlce.

Jak dobrze znacie miasta województwa mazowieckiego? Obejmuje ono większe terytorium niż Mazowsze jako takie, dlatego np. Radom jest historycznie kojarzony bardziej z Małopolską. Obecnie to jedno z największych miast województwa, ale zachęcamy was, byście sprawdzili, ile wiecie na temat pozostałych, choć tylko w kontekście demografii. Możecie to zrobić, rozwiązując nasz quiz.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE