Quiz. Największe atrakcje turystyczne Mazowsza. Rozpoznasz je na zdjęciach?

2021-04-30 12:48 Michał Michalak
Quiz. Największe atrakcje turystyczne Mazowsza. Rozpoznasz je na zdjęciach? (na zdjęciu pałac w Chlewiskach)
Autor: Konarski/CC BY 3.0/Wikimedia Commons Quiz. Największe atrakcje turystyczne Mazowsza. Rozpoznasz je na zdjęciach?

Większość z największych atrakcji turystycznych Mazowsza znajdują się w Warszawie, dlatego z rozmysłem pominęliśmy stolicę Polski w naszym quizie, bo są one bardzo dobrze znane. Może nie wszyscy jednak, że także w innych częściach regionu nie brakuje ciekawych miejsc, które mogą zainteresować nie tylko mieszkańców województwa mazowieckiego. Czy mieliście okazję zobaczyć największe atrakcje turystyczne Mazowsza, o których mowa w naszym quizie?

Quiz. Największe atrakcje turystyczne Mazowsza. Rozpoznasz je na zdjęciach?

Największe atrakcje turystyczne Mazowsza to nie tylko Warszawa, choć trzeba przyznać, że w stolicy jest ich najwięcej. W pozostałej części regionu nie brakuje jednak urokliwych miejsc, wśród których wyróżniają się pałace, dworki czy zamki, na ogół otoczone jeszcze przez dobrze utrzymane parki.

Największe atrakcje turystyczne Mazowsza to również liczne instytucje kultury, w tym prezentujące unikalne eksponaty muzea. Do tego trzeba doliczyć zabytki w postaci kościołów i innych miejsc sakralnych czy w końcu tereny rekreacyjne, jak np. Puszcza Kampinoska.

Czy znacie największe atrakcje turystyczne Mazowsza? Czy mieliście okazję je odwiedzić? Swoją umiejętność do zapamiętywania najciekawszych miejsc sprawdzicie w naszym quizie.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE