Mazowsze. Ukrainka z koronawirusem poszła na zakupy! Nie miała maseczki ani rękawiczek

2020-07-06 13:38 Michał Michalak
Mazowsze. Ukrainka z koronawirusem poszła na zakupy! Nie miała maseczki ani rękawiczek
Autor: coyot/cc0/Pixabay.com Ukrainka zarażona koronawirusem został zatrzymana i przewieziona do izolarium w innym powiecie Mazowsza

Skrajną nieodpowiedzialnością, by nie powiedzieć głupotą, wykazała się Ukrainka mieszkająca w Sochaczewie. 32-latka wiedząc, że ma koronawirusa, wybrała się jak gdyby nigdy nic na zakupy do jednego ze sklepów na terenie miasta. Już po powrocie do domu została zatrzymana przez policję i przewieziona do izolarium na terenie innego powiatu na Mazowszu. Grożą jej poważne konsekwencje.

Jak informuje policja w Sochaczewie, 32-letnia Ukrainka wiedziała, że ma koronawirusa, bo wynik badania otrzymała kilka dni wcześniej. Mimo to zupełnie zlekceważyła zagrożenie i jakby nic się nie stało poszła na zakupy do jednego ze sklepów na terenie miasta. Co gorsza, kobieta nie miała ani maseczki, ani rękawiczek, a do tego poruszała się piechotą, więc mogła mieć kontakt nie tylko z klientami sklepu, ale i przechodniami, których mijała.

Prokuratura Rejonowa w Sochaczewie postawiła zakażonej koronawirusem Ukraince zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa dla wielu osób, za co grozi jej kara do 8 lat więzienia. Z kolei sanepid może na nią nałożyć grzywnę w wysokości do 30 tys. złotych. Kobieta trafiła do izolarium w innym powiecie Mazowsza, gdzie zostanie do czasu wyleczenia się z koronawirusa.

Express Biedrzyckiej - Sebastian Kaleta: Rafał Trzaskowski kłamie.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.