Czas na świętą wojnę. Adam Morawski: Wszyscy do Orlen Areny!

i

Autor: Fot. SPR Wisła Płock Bramkarz Orlen Wisły Płock Adam Morawski liczy na gorący doping kibiców

Czas na świętą wojnę. Adam Morawski: Wszyscy do Orlen Areny!

2019-10-09 7:36

To nie tylko najważniejszy mecz szczypiorniaka w Polsce, ale i jedno z największych sportowych wydarzeń w klubowych rozgrywkach w naszym kraju. W środę o 18 Orlen Wisła Płock podejmie PGE Vive Kielce w 7. serii PGNiG Superligi.

Historia pojedynków obu zespołów jest niezwykle długa i pełna dramatycznych wydarzeń, bo w ostatnich latach decydują one na ogół o losach mistrzostwa i Pucharu Polski. W minionym sezonie, nie licząc wielkiego finału, płocczanie mierzyli się ze swoim odwiecznym rywalem 3-krotnie: w lidze przegrali u siebie 24:31, a na wyjeździe zremisowali 30:30, by ulec w karnych, natomiast w finale krajowego pucharu byli gorsi o jedną bramkę 25:26.

- To bardzo ważne spotkanie dla każdego płocczanina, a nie tylko dla nas - zawodników - mówi bramkarz "Nafciarzy" Adam Morawski. - Z tego powodu liczę, że w Orlen Arenie zjawi się masa kibiców, którzy będą nas tego dnia wspierać. Mam nadzieję, że wszyscy będziemy razem i że wspólnie będziemy walczyć o zwycięstwo z Kielcami, do czego gorąco zachęcam fanów z Płocka i okolic miasta.

Po 6 kolejkach obecnego sezonu oba zespoły mają na koncie komplet zwycięstw, ale to Vive zajmuje pozycję lidera, legitymując się lepszym bilansem bramek. Jak dodaje kierownik drużyny Grzegorz Markiewicz, wszyscy zawodnicy wicemistrzów Polski są zdrowi i gotowi do gry, wyłączając oczywiście Michała Daszka, który jest kontuzjowany od dłuższego czasu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają