Szymanów. Przez ponad 70 lat chłopcy nie mieli tam prawa wstępu! Co na to dziewczyny?

2021-03-01 14:21 Michał Michalak
Szymanów. Przez ponad 70 lat chłopcy nie mieli tam prawa wstępu! Co na to dziewczyny?
Autor: Candid_Shots/cc0/Pixabay.com Liceum Sióstr Niepokalanek w Szymanowie pod Sochaczewem po ponad 70 latach znowu będzie przyjmować chłopców

Liceum Sióstr Niepokalanek w Szymanowie pod Sochaczewem poinformowało, że od nowego roku szkolnego, po ponad 70 latach przerwy, znów będzie przyjmować chłopców. Ostatni z nich uczęszczał do placówki w 1947 r., a od tamtej pory siostry niepokalanki przyjmowały tylko dziewczyny. Mimo tak poważnej zmiany w działalności Liceum, chłopcy nadal nie będą mogli zamieszkiwać w internacie w Szymanowie.

Szymanów. Przez ponad 70 lat chłopcy nie mieli tam prawa wstępu! Co na to dziewczyny?

Liceum Sióstr Niepokalanek w Szymanowie pod Sochaczewem po ponad 70 latach znowu będzie przyjmować chłopców. Ostatni z nich uczęszczał do placówki w 1947 r. Od tamtej pory siostry niepokalanki uczyły tylko dziewczyny, które mogły również korzystać z internatu - ten będzie nadal przeznaczony tylko dla płci żeńskiej. Z kolei chłopcy będą mogli ubiegać się o przyjęcie do liceum w Szymanowie od nowego roku szkolnego, tj. 2021/2022. Szkoła, powstała w 1907 r., słynie z wysokiego poziomu nauczania nie tylko w regionie.

Czytaj też: Płock. 19-latka zginęła pod kołami szynobusa. Zostawiła list pożegnalny

Czytaj też: Olszewo-Borki. Czy mazowiecka piękność zostanie Miss Polonia? Są nowe ZDJĘCIA Gwiazdy

Co decyduje o przyjęciu do liceum w Szymanowie?

1. Pozytywny wynik rozmowy kwalifikacyjnej, w czasie której kandydatowi towarzyszą rodzice (opiekunowie prawni). 2. Co najmniej bardzo dobra ocena z zachowania i co najmniej dobre oceny z zajęć edukacyjnych uzyskane w pierwszym semestrze VIII klasy SP i na świadectwie ukończenia szkoły.3. Wynik testu z matematyki i języka angielskiego napisanego w dniu rozmowy kwalifikacyjnej.

Czytaj też: Stado jeleni fruwało nad bmw! Chwila grozy między Pułtuskiem a Wyszkowem [WIDEO]

Liceum Sióstr Niepokalanek w Szymanowie pod Sochaczewem jest szkołą niepubliczną, a więc płatną. Szczegóły rekrutacji na nowy rok szkolny znajdują się na stronie internetowej placówki.

Czytaj też: Płock. Kierowca autobusu w szpitalu, po tym jak uderzył go pasażer! Prosił go, by ściszył muzykę

Strzegowo. Byk ZABIŁ właściciela! Agresywne zwierzę uciekło ze stodoły!

Uciekał kradzioną Mazdą. Pościg zakończył się w rzece
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE